Отець Богдан Бойко: Люди приходили, дивились і фотографували Томос у Житомирі

Отець Богдан Бойко: Люди приходили, дивились і фотографували Томос у Житомирі

Тисячі вірян – жителів м. Житомира та області – після завершення подячної молитви за автокефалію Православної церкви України приходили до Свято-Михайлівського кафедрального собору, аби подивитись та пофотографувати Томос.

Подячний молебень пройшов у Житомирі вчора, 17 січня, за участю Президента Петра Порошенка та Патріарха Філарета, які представили громаді оригінал Томосу – церковного указу про автокефалію української церкви, інформує прес-служба ОДА.

«Упродовж кількох годин люди приходили, дивились, фотографували Томос. Не дивно, що після завершення молебню тисячі вірян прийшли до собору, аби на власні очі побачити цей важливий церковний документ, що підтверджує самостійність української церкви. Це справжня історична подія, до якої найбільше зусиль доклали Патріарх Філарет та Президент Петро Порошенко. Відтепер українці мають єдину Православну церкву України, яка на рівні усіх православних церков світу», – сказав настоятель Свято-Михайлівського кафедрального собору отець Богдан Бойко.

Після молебню Президент наголосив, що без єдиної церкви не може бути об’єднаної держави.

«Без церкви – це як будувати дім: ти можеш поставити вікна, пофарбувати стіни, але якщо немає духовного фундаменту – цей дім не вистоїть. Тому цей документ – Томос – має аж ніяк не менш важливе значення для держави Україна, для українського народу, ніж Акт про проголошення державної незалежності України 1991 року», – сказав Петро Порошенко.

Майже 5 тисяч жителів області прийшли на молебень за участю Президента України, а також на власні очі побачити Томос.

Після подячної молитви Глава держави подякував народним депутатам Верховної Ради за ухвалення важливих Законів щодо створення та процедури приєднання парафій до Православної Церкви України.

 

2
0
1
0
Популярне у Житомирі Популярне у Житомирі
На Східній у Житомирі утворилося величезне провалля: дивом ніхто не постраждав На Східній у Житомирі утворилося величезне провалля: дивом ніхто не постраждав
Коментарі (3)
  • Гликерия Яковалева

    За подписание томоса,  патриархаты отказались повиноваться Варфоломею.  Митрополит Греческой православной церкви призвал Варфоломея раскаяться.  Его действия осудили и Синод Польской православной церкви, и Предстоятель Православной Церкви Чешских земель ,   не одобрили его действия более двух тысяч монахов церковной республики Афон.  Зато государственный секретарь США, бывший американский вице-президент Джон Байден  и экс-глава ЦРУ  Вселенскому патриарху Варфоломею как раз рукоплескали.
  • Алла Орлова

    Наибольшие возможности  прекратить войну на Донбассе  имеет кандидат в президенты  от Оппозиционной платформы - За життя  Юрий Бойко.
  • Акулина Сорокина

    Рейтинг 100 самых влиятельных людей Украины  свидетельствует,  что по итогам 2018 года  серьезно усилились позиции  политиков, представляющих Юго-Восток.
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up