ОДА продовжує приймати заявки на компенсацію до 50 тис. грн за встановлення сонячної станції. УМОВИ

ОДА продовжує приймати заявки на компенсацію до 50 тис. грн за встановлення сонячної станції. УМОВИ

Власники сонячних станцій не лише виробляють «чисту» енергію для своїх потреб та дбають про навколишнє середовище, а й отримують кошти за «зеленим тарифом». Тим більше, що домогосподарство може розміщувати СЕСд до 30 кВт як на даху, так і на землі.

Адже Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України від 11.07.2019 №2755-VIII (законопроект №10357) щодо врегулювання питання генерації електроенергії сонячними станціями приватних домогосподарств (СЕСд).

Тому кожен житель Житомирщини, який встановив приватну сонячну станцію потужністю до 30 кВт, може отримати до 50 тис. грн компенсації з обласного бюджету, - інформує пресслужба ОДА.

Загалом на Житомирщині вже працює 310 сонячних електростанцій, з яких майже половина – 134 власники вже отримали понад 6 млн грн компенсації з обласного бюджету. Ще близько 118 заявок на відшкодування знаходиться на розгляді у департаменті регіонального розвитку ОДА.

За обласною програмою кожен, хто встановлює сонячну електростанцію, може отримати компенсацію із обласного бюджету, – 20% від вартості обладнання, але в межах 50 тис грн.

Компенсуються витрати на наступний перелік обладнання: сонячні панелі, контролери заряду, АКБ, інвертори, системи кріплень до даху, конектори і кабель, електрощит для приєднання панелей до інвертора, прилади обліку, захисне і комутаційне обладнання.

Детально про те, як отримати компенсацію та стати енергонезалежним, читайте ТУТ.

Сонячні електростанції дозволяють забезпечувати будинок електроенергією, а залишок продавати за «зеленим» тарифом, який на сьогодні складає 18 євроцентів за кВт/год (близько 5,5 грн). Система для підключення зеленого тарифу складається із сонячних панелей, мережевого інвертора і двонаправленого лічильника.

За довідками звертайтеся за телефонами: (0412) 47-46-44, 47-46-42.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up