Нові актуальні петиції від житомирян

Нові актуальні петиції від житомирян

Журналісти «20 хвилин» підготували для вас огляд петицій, розміщених на сайті Житомирської міської ради, за останні 2 тижні.

Отож на які проблеми житомиряни просять звернути увагу міську владу?

Увага на будівлі, що мають історичне і культурне значення

Житомирянин Іван Нишпорський просить у своєму електронному зверненні врегулювати питання реставрацій та перебудов пам`яток архітектури.

«Заборонити змінювати зовнішній вигляд та перебудовувати на свій лад будівлі, що мають культурне та історичне значення (по європейському взірцю). Такі будівлі мають реставруватися за рахунок бюджету або за власний кошт ініціатора, також план реставрації має бути узгоджений з уповноваженою комісією», – йдеться у тексті електронної петиції.

Конфлікт спорту і мистецтва: скелелази не задоволені зйомками серіалу поблизу Денишів

Спортсмени, які тренуються на скелях, що неподалік с. Дениші, вважають, що зйомки серіалів не лише заважають їхній спортивній діяльності, а й несуть екологічну загрозу, адже знімальні групи залишають після себе гори сміття.

Про це у своєму електронному зверненні до місцевої влади повідомила його автор Надія Січкар.

«Пропоную: 1) Заборонити проведення зйомок т/с «Слов`яни» та інших проектів на території скелелазного, альпіністського, спортивно-туристичного масиву у с. Дениші під час усього сезону тренувань (з початку квітня до кінця жовтня);

2) Зобов'язати голову знімального майданчика прибрати природу після завершення зйомок (у разі їх проведення у вільний від тренувань час);

3) Притягнути до кримінальної відповідальності усіх учасників зйомок, в разі ушкодження скелелазних маршрутів (а саме: зняття та/або ушкодження анкерного спорядження/станцій, а також їх фарбування чи заміну; змінення та/або видалення назв маршрутів), а також в разі ушкодження природи (тобто засмічення лісу, вирубка дерев, забруднення водойм тощо)», – зазначається в петиції.

Пані Надія аргументує свою позицію тим, що скелелазний масив у с. Дениші, – це база, де постійно тренуються українські і зарубіжні спортсмени, зокрема й олімпійці. А останнього разу на масиві після проведення зйомок було знайдено купу сміття. Крім того, автор петиції наголошує, що у цьому місці ростуть дуже старі дерева, які потребують захисту.

«Також хочу зауважити, що я не проти розвитку українського кіно, але чому попри розвиток українського спорту? Тому заохочую вас підписати петицію і надати можливість розвитку обом галузям», – резюмує Надія Січкар.

Інсталяція на Великій Бердичівській

Сергій Бондаренко подав петицію під назвою «Допрацювати скляне покриття підземного ходу на вулиці Бердичівській».

«Дуже зрадів, коли стало відомо про облаштування цікавого туристичного об'єкта в центральній частині міста, а саме інсталяції з частиною підземного ходу або частиною підвалу житлового будинку ХІХ століття. Але проходячи повз цей об'єкт, помітив, що через значне випаровування на скляній покрівлі утворились великі краплі конденсату, через які майже нічого не видно», – пише автор електронного документа. На його думку, проблему візуального доступу до цього туристичного об`єкта можна вирішити шляхом удосконалення системи вентиляції.

LED ліхтарі на трамваях

Житомирянин Олександр Голубець пропонує для безпеки пішоходів обладнати трамваї LED ліхтарями жовтого або червоного кольору.

«Пропоную встановити на трамваях великі LED-ліхтарі жовті або навіть червоні на сигналах правого повороту, щоб автомобілі не збивали людей, які виходять з трамваю», – йдеться у тексті електронного документа.

Асфальтове покриття прибудинкової території на вул. Івана Сльоти, 12, 12а, 14

Мешканці будинків 12, 12а, 14, що на вул. Івана Сльоти, потерпають від жахливих умов, спричинених відсутністю асфальту у дворі. Про це йдеться у петиції, поданій Мариною Белінською.

«Звертаюсь із проханням підтримати нашу петицію і посприяти в питанні щодо підсипки або асфальтування прибудинкової території житлових будинків №12а, 12, 14 на вулиці Івана Сльоти.

Біля наших будинків ніколи не було асфальтового покриття. Тому наш невеликий двір знаходиться у жахливому стані, присутні ями, бугри, постійно стоїть вода. Мешканцям нашого будинку, особливо літнім людям і дітям, дуже незручно пересуватися», – зазначає автор звернення.

Жінка додає, що мешканці будинків уже зверталися до КВЖРЕПу щодо ремонту подвір'я, але до цього часу ніяких змін не побачили.

На підтримку усіх зазначених вище електронних петицій триває збір підписів. Чи наберуть вони необхідні для розгляду місцевою владою 300 голосів і як відреагують чиновники – побачимо згодом.

Ольга Сідлецька

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up