Нефайний Житомир, або Нічийний смітник у самому центрі міста

Нефайний Житомир, або Нічийний смітник у самому центрі міста

Житомир – місто контрастів.

Вулиця Михайлівська, яка є прикрасою міста, та, на противагу їй, будь-яка незаасфальтована вулиця на околиці міста. Новенькі білоруські тролейбуси та маршрутки, з яких під час дощу ллє на голову. Замкова гора, де часто гуляють батьки з дітьми, фотографуються молодята, а варто тільки вийти на оглядовий майданчик, відкривається чудовий вигляд на річку, приватні будинки, чуднівський міст, порожні пляшки від випивки, пакети й звалище сміття.

Сміття. Саме воно, а не проліски першим з’явилось цією весною. Завжди дивувалась з того, як просто людина може викинути недопалок від сигарети собі під ноги, якщо смітник за 2 метри від неї, як дитина викидає фантик від цукерки, а батьки навіть не роблять зауваження, як після відпочинку компанії на лаві залишаються порожні стаканчики.

У Житомирі достатньо смітників, це факт! Важко знайти місце, де б їх не було, а якщо й немає, то не бачу проблеми в тому, щоб пройти декілька метрів до нього. Просто люди не звикли за собою прибирати та вирішили, що за них це мають робити інші.

Сміття покрило вже значну частину міста, і якщо на приватних територіях його прибирають, то на так званих нічийних – сміття більшає.

На Замковій горі, про яку вже згадувалось вище, поблизу магістрату, який реконструюється, оселились безпритульні. І все б нічого, якби не та кількість сміття, що вони залишають за собою.

У муніципальній інспекції Житомирської міської ради зазначають, що все не так просто: для початку потрібно з’ясовувати, кому належить ця територія і хто її має прибирати.

«Для початку треба з’ясувати, чия це земельна ділянка. Є правила доброустрою: за підприємствами, установами, організаціями закріплені певні прилеглі території. Там, де є власники, орендарі чи орендодавці, тоді ми контролюємо. Питання з приводу нічийних територій вирішується спільно; треба з’ясовувати, чия це земельна ділянка, хто її прибирає, закріплена вона за кимось чи ні, розглядалось це питання на комісіях чи не розглядалось. Так відразу відповісти не можна, потрібно виїжджати на місце та з’ясовувати, чия це ділянка», – зазначили у муніципальній інспекції.

Начальник управління комунального господарства Олександр Марцун розповів, що не вся територія у місті закріплена за певними підприємствами, які мають за нею наглядати; нічийні території прибирають за допомогою громадських організацій.

«Річ у тому, що територія на Замковій горі не вся впорядкована, а тільки впорядкована територія має балансову вартість та передана певним комунальним підприємствам на постійне обслуговування. А якщо мова йде про територію неупорядковану, ми її прибираємо за допомоги громадських організацій або комунальними підприємствами в міру потреби.

Магістрат також має прилеглу територію, згідно з правилами доброустрою вони теж повинні там прибирати. Сам магістрат не функціонує, перебуває на стадії реставрації, але у них там має бути певний персонал, що наглядає за територією», – зазначив Олександр Марцун.

І якщо територія біля магістрату має власника, то схил біля оглядового майданчика на тій же Замковій горі нічийний і прибирати комунальники його не зобов’язані. Керівник управління комунального господарства зазначив, що там також приберуть у межах місячника з доброустрою.

«Зараз розглядається питання про оголошення місячника благоустрою. Просто є нюанс, що місто зараз у "червоній" зоні. Я думаю, якщо рішення буде прийнято, то в тому числі й той нічийний схил буде прибраний.

Мені потрібно разом з муніципальною інспекцією подивитися цю територію, та після цього ми зможемо прийняти рішення, як, коли і якими силами ми будемо його прибирати. Те, що ми там поприбираємо, це однозначно», – запевнив Марцун.

Через декілька днів ми повторно зателефонували до начальника управління комунального господарства, та він нам розповів, що заходи для вирішення питання з безпритульними та сміттям біля магістрату вже вжиті. 

«Ми подивилися територію, зараз будемо працювати з департаментом соціального захисту, нехай вони з’ясовують, хто там мешкає, запропонують йому прихисток. А далі, якщо питання буде вирішене, ми приведемо ту територію до належного санітарного стану», – сказав начальник управління комунального господарства Олександр Марцун.

Марія Кравчук

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі (4)
 • Yevgeniy Ovcharuk

  Я переехал в Житомир в 2016 году. Город хороший и я его люблю. Но грязно очень и такое впечатление что люди живущие в нем его не любят.
 • Евгения Табунщик

  Поки ГРІМ НЕ ГРИМНЕ?! 👎ВСЕ потрібно простому люду, а чиновники, тільки кишені набивать, чорт бы ЇХ побрав! 👎
 • Сергей Глущенко

  Це зробив молодий беспритульний, це його склад,а спати ходить біля Леха Качинського 14 у кущах.Мабудь будемо знову піднімати громаду і викурювати,задовбали як ні одні то інші.
 • Дмитрий Косинский

  Нелюди!!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up