(Не) Стабільна гривня. Коливання обмінного курсу – справа сезонних чинників

(Не) Стабільна гривня. Коливання обмінного курсу – справа сезонних чинників

Гривня поступово девальвує впродовж останніх місяців. За перші три тижні січня гривня відносно долара подешевшала майже на 80 копійок. Що відбувається і коли курс стабілізується, пояснила головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital Олена Білан.

За словами фахівця, ослаблення курсу гривні в грудні і січні пов'язане з сезонними факторами, такими, як різке зростання бюджетних витрат у кінці року, активізація імпорту, зниження експорту сільськогосподарської продукції. З огляду на те, що населення і бізнес знають про таку сезонність, зростає попит і на готівковий долар.

«Надалі на валютний курс впливатимуть фундаментальні фактори і сезонні коливання. До фундаментальних факторів належить стан платіжного балансу, який, у свою чергу, залежить від світових цін на сталь, руду, зерно і нафту, а також від припливу капіталу в країну. Перспективи світової економіки та світових товарних ринків залишаються сприятливими, і ставлення інвесторів до України позитивне. Тому, за відсутності негативних сюрпризів у світовій економіці і триваючому співробітництву України з МВФ, притоки і відтоки капіталу в країну будуть збалансовані», - зазначає Олена Білан.

Що стосується сезонних чинників, то, як правило, валютний ринок стабілізується в лютому. «Вже в березні-квітні починається тенденція до зміцнення гривні. Навесні стабілізується експорт і підвищується пропозиція готівкового долара, в тому числі від дрібних аграріїв, які починають фінансувати посівну кампанію. Ближче до осені тренд розвертається, і восени ми спостерігаємо ослаблення курсу», - розповіла головний економіст інвестиційної компанії Dragon Capital.

Також Олена Білан додала, що в цьому році додатковим негативним фактором може стати підвищена невизначеність напередодні виборів, яка може посилити девальваційні очікування населення майбутньої осені та зими. Але в цілому ми не очікуємо різких змін курсу гривні в 2018 році і прогнозуємо, що він буде коливатися в діапазоні 26-29 грн/дол.

Алла Гетьман

Матеріал підготовлений у рамках співпраці з проектом «VoxConnector»

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up