Нагодувати Європу: як зростає український аграрний експорт

Нагодувати Європу: як зростає український аграрний експорт

Аграрний експорт з України до ЄС йде рекордними темпами. 

За даними Євростату, наша країна міцно закріпилась у трійці провідних експортерів сільськогосподарської продукції в країни Європейського Союзу, трохи поступаючись Сполученим Штатам і Бразилії. 

Що продаємо і скільки заробляємо, проаналізували експерти Центру громадського моніторингу та контролю. 

Експорт йде на рекорд

У червні 2019-го минуло 5 років від підписання Угоди про асоціацію, яка відкрила для України зону вільної торгівлі з Європейським Союзом. Ця подія мала чималий вплив на зовнішній товарообіг і допомогла відкрити експортерам нові ринки. Усі наступні роки обсяги торгівлі із країнами ЄС планомірно зростали і цього року сягнули рекордних показників. Тільки за півроку 2019-го зовнішньоторговельний обіг між Україною і Європою збільшився на 830,6 млн та склав 4,2 млрд доларів. 

Відео дня

За  підсумками січня – травня цього року, експорт української продукції збільшився на 30,8 % і сягнув позначки 2,9 млрд доларів. Імпорт зріс на 12,1 %, або на 132,7 млн, і склав 1,2 млрд доларів.

Як повідомила в. о. міністра аграрної політики й продовольства Ольга Трофімцева, головними покупцями української продукції є Нідерланди, Іспанія, Польща, Німеччина та Італія.

Не тільки зернові

Левову частку українського аграрного експорту до Європи складають зернові. Традиційно найактивніше продається кукурудза та пшениця. На них Україна заробила майже половину від загального прибутку – 1,4 млрд доларів. 

«В Україні зазначається переорієнтація структури виробництва зернових культур у напрямку кукурудзи, оскільки ця культура має високу врожайність, стійка до погодних умов і затребувана на міжнародних ринках», – пояснюють аналітики компанії Pro-Consulting.

Друга за популярністю експортна позиція – олія, зокрема, соняшникова, соєва, ріпакова. Її продажі принесли Україні 610,5 млн доларів. Також активно продається  насіння олійних культур – 177,4 млн, м'ясо та харчові субпродукти – 86 млн, плоди, горіхи та цедра – 53 млн, вироби із зерна та хлібних злаків – 36,4 млн, мед – 34,6 млн, кондитерські вироби – 22 млн та шоколад – 19,9 млн.

«Європейський ринок сьогодні один з найбільш об’ємних і платоспроможних, йому потрібно більше української аграрної продукції, чим і користуються наші виробники», – пояснює економіст Андрій Новак.

Експерти зауважують, що, попри традиційний набір товарів, які Україна продає до Європи, в аграрному експорті з’являється дедалі більше переробленої продукції, з вищою доданою вартістю. Тож наша країна не тільки утримує роль провідного експортера аграрної продукції, а й працює над розширенням торговельних пропозицій. 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:50 Підтвердження статусу критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період 17:30 100-річний ювілей відзначив житомирянин Віктор Іванович Поліщук 17:00 Сьогодні з 18 до 22 години для бізнесу та промисловості діятимуть обмеження споживання електроенергії 16:41 Підвішені закони: чому Зеленський затягує із підписанням ініціатив? Від читача 13:56 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 16:18 Житомирський обласний центр крові має потребу в донорській крові з негативним резус-фактором 16:00 Незаконна реєстрація права оренди на 170 земельних ділянок – на Житомирщині держреєстратора підозрюють у службовій недбалості 15:40 На Михайлівський проводяться роботи з підготовки фонтанів до роботи. ФОТО photo_camera 15:22 Задушив приятеля, а тіло підкинув сусідам – жителя Звягеля ув’язнили на 9 років 15:00 Атмосферні фронти покинуть Україну, температура почне підвищуватися 14:40 Мобілізація за несплату аліментів: як це працюватиме 14:20 Історикам та краєзнавцям представили бачення концепції розвитку парку «Замкова гора» 14:00 “Доступні ліки”: отримуйте життєво необхідні ліки безоплатно або з частковою доплатою 12:40 Втома: причини і методи боротьби 12:20 Житомир і Куп’янськ підписали меморандум про співпрацю photo_camera 12:00 У ніч на 20 квітня на Житомирщині очікуються сильні заморозки 0-3° 11:41 Як отримати пільги на харчування у школах і садочках? ІНФОГРАФІКА 11:20 Два боєприпаси часів Другої світової війни виявили в Бердичеві і Звягелі 11:00 Військовим передали чергову автівку, придбану завдяки волонтерам 10:40 За ініціативи Мінветеранів Уряд спростив отримання статусів особи з інвалідністю внаслідок війни та члена сім’ї загиблого Захисника і Захисниці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up