На Житомирщині придбано вже 3-й в області томограф

На Житомирщині придбано вже 3-й в області томограф

Вже третій в області комп’ютерний томограф придбали для Житомирської районної лікарні.

Це найсучасніше обладнання, що дозволить якісно і точно проводити діагностику та попереджати захворювання.

Придбання томографа та відкриття відділення комп‘ютерної томографії – це приклад роботи команди.

На цьому наголосив сьогодні, 18 квітня, голова ОДА Ігор Гундич під час відкриття відділення.

«Сьогодні дуже просто бути гарним господарем і виділяти кошти, коли вони у тебе є. Проте це стало можливим тільки від реалізації ініційованої Президентом України Петром Порошенком децентралізації. Адже коли ми говоримо при придбання томографа, МРТ, відкриття чорнобильського відділення, інсультного та інфарктного центрів – це все стало можливим завдяки фінансовій децентралізації. Придбання вже 3-го в області томографа – це приклад роботи команди, коли для досягнення цілі долучилися всі: обласний і районний бюджети, бюджет ОТГ, благодійники, бізнес і громада», – сказав голова ОДА Ігор Гундич.

Також він додав, що нове обладнання, нові відділення, нові амбулаторії за програмою Президента України «Доступна медицина» – це все результати реформ.

«Сьогодні наша держава економічно сильна і протягом останніх років розвивається. Завдяки децентралізації нам вдається залучати кошти на такі важливі проекти. Ми прагнемо того, щоб медицина була доступною для кожного жителя і мала високу якість. На томографі ми не будемо зупинятися, маємо ще проекти, які реалізовуватимемо так само спільно з обласною та місцевою владою», – сказав головний лікар Житомирської ЦРЛ Тарас Собко.

За словами головного лікаря, пільгові категорії населення, жителі району будуть проходити обстеження безкоштовно, для інших – діятиме платна послуга, проте набагато нижча вартість, ніж аналогічне обстеження в приватному закладі.

Такий апарат – це стандарт сучасної діагностики. Він має надзвичайно високу швидкість роботи з максимально високою точністю результатів діагностування онкологічних захворювань, захворювань опорно-рухової, нервової та серцево-судинної системи тощо.

Комп’ютерний томограф Astelion Advance 32-зрізовий TSX–034А/4с (виробник CANONMEDICALSYSTEMS, Японія) придбали за рахунок коштів об’єднаних територіальних громад, обласного, районного, сільських та селищних бюджетів.

Загальна вартість обладнання та ремонту відділення – 12,5 млн грн.

Особливі характеристики системи:

1) багатозрізовий детектор, який дає змогу отримати високоякісні зображення при низькому променевому навантаженні;

2) висока швидкість сканування – за 1 сканування можна отримати дані для 32 зрізів (сканування в діапазоні 30 см може бути виконано за 10 с і менше), що підвищує пропускну здатність;

3) висока якість зображень – тривимірних зображень з високим розрішенням;

4) зручність роботи, легкість формування зображень з оптимальними параметрами.

Ще один комп’ютерний томограф знаходиться у обласній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського, а другий у обласному медичному консультативно-діагностичному центрі.

Довідково. Житомирська центральна районна лікарня обслуговує Житомирський район із населенням понад 70 тис. жителів. У лікарні працюють 57 лікарів та 153 молодших спеціалістів з медичною освітою. Ємність стаціонару – 205 ліжок.

Стаціонар має відділення: терапевтичне №1 (з кардіологічними ліжками), терапевтичне №2, неврологічне, гінекологічне, дитяче, травматологічне, хірургічне з урологічними ліжками та відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up