На Романівщині в освітніх закладах готують укриття

На Романівщині в освітніх закладах готують укриття

На календарі – червень 2022-го року, і традиційно у цей час вже остаточно завершується навчальний рік у школах України. 

 

Нинішній навчальний рік був позначений чорною міткою війни, а тому школярі навчалися у режимі дистанційної участі. Стосовно такого варіанту онлайн-навчання вже звучало багато думок, однак більшість із тих, хто пробував навчатися «по телефону» чи на домашньому комп’ютері, стверджують, що якість знань значно нижча, аніж тоді, коли навчання проходить у шкільній аудиторії і головне – віч-на-віч із вчителем.

Тому завдання № 1 у новому навчальному році, який має стартувати 1 вересня 2022 року, – розпочати навчальний рік у звичному режимі, коли діти відвідують школу. Все це можливо навіть в умовах воєнного часу, однак у школах, куди діти йдуть навчатися, мають бути сховища, укриття або інші спеціалізовані приміщення для захисту школярів від авіа- чи ракетних ударів. Тож вже у червні школи розпочали активну підготовку до початку нового навчального року. Звісно ж, найбільшу увагу звернули на можливість обладнання чи переобладнання сховищ (укриттів) у  цокольному чи підвальному приміщеннях шкіл. Насамперед розглянули можливості облаштування таких укриттів в існуючих школах. У приміщенні романівського ліцею, наприклад, є підвальне приміщення, яке можна переобладнати під сховище із усіма  потрібними для цього атрибутами. Аби розпочати у ньому роботи із переобладнання, слід винести велику кількість грунту, піску, щебеню, аби поглибити підвальне приміщення хоча б на пів метра. Звісно ж, виконати такий обсяг робіт одними лише силами будівельників вимагатиме надто багато часу. Тож, аби пришвидшити вирішення проблеми, аби здешевити кошторис усіх будівельних робіт, було вирішено залучити батьківську аудиторію. Зокрема у романівському ліцеї цими днями на допомогу вчителям і будівельникам приходили батьки учнів, що навчаються у закладі.. Щодня батьки одного чи двох паралельних класів приходили допомагати очищувати підвальне приміщення. Одночасно працювало два або й три десятки людей. Відповідно, батьківські трудові десанти суттєво пришвидшать виконання всього комплексу будівельних робіт, які потрібні для облаштування сховища у межах навчального закладу. Одразу, як тільки підвальне приміщення буде поглиблене, тут працюватимуть будівельники, які мають встигнути до 1 вересня 2022-го року підготувати будівлю для розміщення дітей та вчителів у разі надходження сигналу «Повітряна тривога».

Щодо ситуації у інших трьох опорних навчальних закладах Романівської селищної ради, то роботи ведуться, триває пошук варіантів облаштування укриття чи сховища для дітей та педагогічного колективу навчальних закладів. Загальний кошторис облаштування таких приміщень сягає близько 2,5 мільйона гривень. З них – 1,1 млн. грн становить кошторис робіт у Романові, а ще 1,4 мільйона гривень коштуватимуть роботи у сховищах для школярів інших навчальних закладів Романівської селищної ради. Знову ж таки, враховуючи всезагальний інтерес батьків, вчителів і дітей, які прагнуть навчатися в умовах безпосереднього спілкування у стінах шкіл, гімназій та ліцеїв, місцева влада розраховує на солідарну участь батьківської громади, місцевих підприємців у питаннях, коли може знадобитися негайна потреба у допомозі педагогічним колективам підготувати навчальний заклад до нового навчального року. Солідарність і взаємодопомога у найскладніші часи була найкращим помічником у вирішенні найважчих проблем. І нинішня ситуація – не виключення!

Надія Рисіч

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up