На освіту, на «комуналку» чи – «на вітер»?

На освіту, на «комуналку» чи – «на вітер»?

Житомиряни так і не знають, куди витрачаються сотні мільйонів гривень з міського бюджету.

 

Сесію все ж таки провели, але ризик протестів залишається

Важливість 23-ї сесії Житомирської міської ради, яка проходила у доволі драматичній ситуації протистояння (і з першого разу так і не змогла розпочатися), житомиряни у масі своїй і досі не розуміють. Взагалі, історія із тим, чому 27 червня 2017 року депутати міської ради так і не змогли розпочати свою роботу, сьогодні вже поринула у пітьму невизначеності. Головною причиною відміни стало начебто попередження мера Житомира Сергія Сухомлина про те, що у сесійній залі заплановані  бійки, а то й навіть терористичний акт. Проте ані місцеве управління СБУ у Житомирській області, ані Головне управління поліції Житомирщини офіційної версії інформації про ймовірні масові безпорядки у сесійній залі міської ради, через які було перенесено дату проведення сесії, досі не оприлюднювали. Сьогодні відомо лише про те, що депутати міськради зібралися на сесію, але міського голови на час її початку у Житомирі вже не було. Він поїхав у столичні міністерські кабінети «вибивати» зарплату для працівників медичних установ. Версія виявилася небездоганною, однак підтверджувати її правдивість чи спростовувати її необхідність у Житомирі ніхто не став.

Вже 29 червня мер Житомира скликав нараду голів депутатських фракцій у міській раді, де й оприлюднив нову дату проведення сесії. Таким чином, 4 липня 2017 року депутати Житомирської міської ради повторили спробу розпочати роботу 23-ї сесії міської ради. Знову ж таки, до сесії готувалися не лише чиновники та депутати, але й громадські активісти. Авангардом громадськості Житомира на цей раз стали активісти – «айдарівці», які одразу після входу до залу висунули свої вимоги і зажадали від міського голови звіту про свою роботу ще за минулий, 2016-й рік. Варто зауважити, що вимога прозвітуватися за перший рік своєї роботи  до мера Житомира С.І.Сухомлина пролунала не вперше, оскільки після грудня 2016 року, коли міський голова звітувався лише перед журналістами житомирських ЗМІ, активісти неодноразово нагадували Сергію Сухомлину про необхідність публічного звіту перед громадою міста. Але у Сухомлина є своє бачення і своє розуміння законодавства України, отож з’ясовувати правильність своїх позицій довелося під час сесії.

Одразу зауважимо – з’ясувати стосунки активістам та меру міста так і не вдалося. Протистояння, звісно ж, було. Мітингові пристрасті, палкі промови, галас і навіть штовханина – все це вирувало у залі міської ради упродовж майже півтори години. Окрім вимоги прозвітуватися, активісти прийшли до сесійної зали із плакатами про «ЖБК «Полісся – 2016», яке начебто отримало земельну ділянку у невідомий для житомирян спосіб. Аби досягти чіткості та з’ясувати деталі та обставини претензій активістів щодо «земельної проблеми», було створено робочу групу. Таким чином, гострота та напруга ситуації у стосунках місцевої влади та групами громадських активістів на певний час спала. Однак вже зараз можна говорити про ризики «відкладеного протесту», який може спалахнути у Житомирі у будь-яку мить. Підстави для незадоволення та обурення громади міста можна знаходити не лише на вулицях і тротуарах міста, не лише у спальних його мікрорайонах, але й під час роботи сесії Житомирської міської ради.

Сотні мільйонів гривень з міського бюджету ділили два дні

Депутати ледь не в один голос говорили, що саме 23-я сесія є доленосною у питаннях підготовки міста до початку нового навчального року , а також – у ході підготовки до нового опалювального  сезону. Адже на ремонти шкіл, гімназій та дошкільних закладів міський бюджет виділив значні фінансові суми, які необхідно було офіційно «затвердити» ще у червні. Важливих рішень сесії міської ради чекали і працівники КП «Житомиртеплокомуненерго», які вже із 1 липня 2017-го року мали розпочати реконструкції тепломереж у мікрорайоні Малікова. Так само важливими для багатьох мешканців ОСББ (Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків) мали бути рішення сесії від 4 липня про виділення коштів на ремонти житлового фонду, який міська влада має передати новим власникам у належному стані. Усі ці питання депутати Житомирської міськради вирішили доволі швидко і упродовж нетривалого обговорення. Однак у вирі цифр та показників, які ухвалювалися у ході 23- сесії Житомирської міськради, приймалося чимало рішень, які можна назвати сумнівними і двозначними. Хоча б тому, що добрий та економний господар у ситуації скрути та обмежених можливостей міського бюджету зобов’язаний подбати про кожну копійку коштів громади. Натомість депутати продемонстрували доволі дивну щедрість та нерозбірливість щодо витрат, які мало зрозумілі житомирянам.

Наприклад, у депутатів можна було б запитати, хто з них зможе переконливо доповісти житомирянам про те, куди і для чого витрачатимуться 163 тисячі гривень, які підприємство «Житомиртранспорт» має використати для «проведення заходів інформування населення». Це, до речі, те підприємство, яке вже рік впроваджує у Житомирі так званий «електронний квиток», але як саме завершити незрозумілу людям «транспортно-квиткову реформу» у Житомирі, досі ніхто не може відповісти. І тут виявляється, що якраз 163 тисячі гривень зможуть вирішити цю проблему? І депутати проголосували за це без жодних докорів і сумнівів.

Так само було затверджено суму у 21 тисячу гривень, яку міське управління культури витратило під час відзначення Дня Конституції на проведення «лекторію просто неба». Організатори цього дійства могли б розповісти депутатам міської ради, що присутніми на лекціях, які проводили відомі письменники, журналісти та науковці, було щонайбільше тридцять житомирян, які змушені були під пекучим сонцем слухати запрошених зі столиці гостей. І саме тому депутати міськради мали б запитати, чому так бездумно витрачаються кошти «на вітер». Нехай навіть тоді, коли йдеться про 20 тисяч. Чи навіть про 10 600 гривень, які депутати «виділили» на оновлення банеру зі словами Тараса Шевченка біля постаменту Великого Кобзаря. Адже ніхто не поставив під сумнів справжню і ймовірну вартість виготовлення такого банера можливо за 4 чи 7 тисяч гривень.

Непереконливим для громади міста видається рішення депутатів про виділення 563 тисяч гривень під проект «Розумники» (Smart Kids), який передбачає закупівлю комп’ютерного, мультимедійного та цифрового обладнання у ЗОШ №10 та гімназію №23. Нагадаємо лише, що минулого року таким же чином депутати ухвалювали рішення щодо коштів для облаштування шкільної астрономічної обсерваторії у ЗОШ №8. Йшлося про 1 млн і 300 тис грн., які пішли на потреби «шкільної астрономії», але наскільки актуальною виявилася така витрата грошей, сьогодні відповіді ще немає. Те ж можна сказати і про 2,6 мільйони гривень, яких «просили» на сесії у депутатів житомирські комунальні служби. Просили на придбання та встановлення решіток та люків оглядових колодязів. (Але точної чисельності потреби у таких люках у Житомирі досі ніхто не встановив). Так само незрозуміло, куди витратять виділені з житомирського міського бюджету кошти на капітальний ремонт фасаду будівлі обласної державної адміністрації під час встановлення пам’ятного знаку на честь Героїв Небесної Сотні. Щоправда, депутати міської ради не погодилися витрачати на ремонт Житомирської ОДА 400 тисяч гривень, а виділили майже вдвічі меншу суму коштів.

«Команда» Сухомлина продовжує отримувати «двійки»! Час виправлятися?

Загалом для того, щоб розглянути усі пункти порядку денного 23-ї сесії Житомирської міської ради, одного дня виявилося замало, а тому сесію довелося завершувати 5 липня. У цей день депутати заслухали звіт секретаря Житомирської міськради Наталії Чиж про її роботу за минулий рік. Звітував про свою роботу і начальник Житомирського міського відділу Національної поліції Михайло Сорока. Депутатів у сесійній залі у цей час було небагато (заледве більше половини), а тому і звіт секретаря міськради, і звіт головного міського поліцейського було взято до відома. Але присмак від того, що міська влада із великою натугою проводить свої сесії і ухвалює доволі сирі і недосконалі рішення, залишився. Тим паче, що й досі залишається «відкритою» тема кадрових змін у середовищі заступників мера Житомира. 4 і 5 липня 2017 року питання про призначення нових заступників міського голови було відкладене на «потім».

Між тим, житомиряни добре розуміють і щоденно бачать, що заступники Сергія Сухомлина ситуацією в місті керують погано. Ремонти на дорогах виконуються вкрай повільно і спричиняють до небувалих і небачених раніше проблем. Прибирання міської території й надалі для Житомира залишається проблемою. А транспортні «реформи» і впровадження електронного квитка у Житомирі знову відкладається на перспективу. Така ж сама перспектива невизначеності існує у «нетрях» шкільної освіти та медицини Житомира. Усі плани, обіцянки та запевнення міського голови про вдосконалення та реформи у цих сферах залишаються лише порожніми словами. І найпершою причиною таких негараздів є ситуація зі зволіканням кадрових перестановок у кабінетах міської влади. Найпершим чином йдеться про заступників мера, але кваліфікація нинішнього кадрового складу Житомирської міської ради загалом викликає занепокоєння. Житомиряни вже зрозуміли, що владу Житомира помітно «штормить». Навіть без штурмів і заворушень на вулицях міста.

Микола Корзун

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

15:19 Завтра виконком міськради збереться на позачергове засідання 15:00 Житомир збіднів на цілий символ (пам'яті Марини Поплавської) 14:44 Житомирянин став бронзовим призером чемпіонату Європи з кікбоксингу 14:20 На Житомирщині оштрафовано депутата сільської ради, яка «спізнилася» із поданням щорічної електронної декларації майже на рік Від читача 15:44 Священник, українські прапори та канадійці: як пройшов фестиваль "З країни в Україну" на Донбасі 14:00 З 7 листопада 2018 року отримати сертифікати відкритих ключів за довіреністю буде неможливо 13:00 У житомирян - один з найдешевших соціальних продуктових кошиків 12:40 Житомирянин Валерій Демецький втретє став чемпіоном світу з боротьби самбо 12:22 Захворюваність на грип в області на 13 % нижче епідпорогу 12:00 Держстат: Зростання роздрібної торгівлі підтверджує тенденцію зростання доходів громадян і стабілізації економіки 11:39 Дорожники попереджають водіїв про дощ з мокрим снігом 11:20 Коли закриють житомирське провалля? 11:19 Депутати облради зберуться на сесію 25 жовтня 11:01 Близько 20 млн грн відшкодувало Держенергоефективності позичальникам «теплих кредитів» у вересні 10:40 Екскурсії для людей з вадами зору проводять на Житомирщині 10:24 Чергова газова брехня 10:23 Народицька селищна рада передала у незаконне використання  117 га сільськогосподарських угідь вартістю понад 5 млн грн 10:00 Житомирщина отримала 32 млн грн перевиконання від митних платежів на ремонт доріг 09:25 У Житомирі стартував опалювальний сезон 09:10 Курс валют на 23 жовтня: гривня зміцнилася після рішення МВФ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up