Місцевий водоканал скоротив використання хлору на підприємстві

Місцевий водоканал скоротив використання хлору на підприємстві

Про це 17 квітня розповів директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін під час доповіді по звіту щодо виконання показників фінплану на черговому засіданні міськвиконкому.

«Є доволі позитивна динаміка – на 10 % зменшилися втрати води. Крім того, у нас є суттєва економія по електричній енергії. Тільки за три місяці цього року, якщо порівняти з минулим роком, ми отримали економії майже 3 млн грн, або 1 млн 400 кіловат електроенергії. Якщо взяти лише березень, то економія становить 17 % – це для підприємства шалена цифра. В середньому ми маємо 12-15 % зменшення порівняно з минулим роком», –розповів Андрій Нікітін.

Також на засіданні міськвиконкому Андрій Нікітін розповів, що наразі підприємство скоротило кількість використання хлору.

«На сьогодні ми втричі менше використовуємо хлору. Ми виробляємо з солі гіпохлорид натрію, який є альтернативою хлору. Тому якщо в країні будуть якісь проблеми з виробництвом та постачанням хлору, а ризик цього дуже високий, ми доволі легко зможемо його замінити іншим реагентом, який є в наявності на водоканалі. І тому почуваємося безпечно в цьому питанні», – зазначив керівник водоканалу.

Відео дня

Чи покращилась якість води в домівках користувачів послугою КП «Житомирводоканал», ми дізнавались у житомирян.

«Ні, вода не стала кращою! З кранів, як і завжди, тече технічна вода, якою я іноді боюсь навіть підлогу мити в будинку, бо маю маленьку дитину, яка іноді повзає по ній. Тому кому стало краще від економії енергії чи меншого використання хлору водоканалом, я поки не розумію», – розповіла житомирянка Марина Шумська.

«Ну насправді вже рідко тече з крану коричнева вода, і я цьому радію. Але хлором тхне на всю квартиру. Можливо, зміни в якості води будуть пізніше, не так швидко. Але наразі суттєвих змін не відбулось», – розповів журналістам «20 хвилин» Максим Невмержицький.

«Вода як була неякісною і непридатною навіть для приготування їжі, такою і залишилась. Ці звіти директорів – лише замилювання очей!» – нарікає пенсіонерка Галина Харитонівна.

Нагадаємо, водоканал реалізовує проект реконструкції очисних споруд води за кредитні кошти Світового банку.

Анастасія Ліберман

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
18:00 Як отримати до 1,6 мільйона гривень на ветеранський бізнес? Український ветеранський фонд запрошує на онлайн-воркшоп 17:40 Леся Карнаух: Сплата ПДФО зросла на 21,2 % 17:20 Тепло, але дощитиме: прогноз погоди на тиждень 16:40 У Бердичівському районі поліцейські вилучили майже три сотні рослин маку, які росли на клумбі Від читача 11:43 Проєкт "Брама" 16:20 В селі Березина працює експертна комісія, що складається з трьох бригад - Віталій Бунечко 16:00 Житомирщина у вогні: пожежа сухої трави ледь не знищила житлові будинки в селі Стара Котельня 15:41 У Довжику зіштовхнулися рейсовий автобус та легковик: травмовано двох осіб 15:22 Акріс Агро (група AST) профінансувала низку соціальних проєктів на Житомирщині (Новини компаній) 15:20 У Житомирі відбувся Чемпіонат області з шахів 15:00 Рятувальники Житомирщини за тиждень 110 разів виїжджали на ліквідацію надзвичайного роду подій, з них 82 - пожежі 14:40 У Житомирі відбудеться Форум зацікавлених сторін: як долучитися 14:20 Житомирська громада передала військовим високотехнологічні засоби аеророзвідки на понад 750 тисяч гривень 14:00 За вихідні патрульні області виявили 10 водіїв з ознаками алкогольного чи наркотичного сп`яніння 13:00 У Житомирі у ДТП загинув мотоцикліст 12:44 До 1 року обмеження волі засуджено жителя Житомирського району, який поширював відео з виправдовуванням збройної агресії рф 12:20 На Звягельщині у ДТП загинув водій трактора 12:00 Гороскоп на 14-20 липня 2025 року 11:20 З 14 липня відновлено рух трамваю 10:53 Конференція з питань відновлення України в Римі. Відбудова ліцею №25 у Житомирі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up