Матір АТОвця незаконно звільнили з роботи

Матір АТОвця незаконно звільнили з роботи

До редакції «20 хвилин» звернулась Олена Августович. Жінка - колишня співробітниця Тетерівського дитячого будинку-інтернату Житомирської обасної ради. Підставою для звернення стало її незаконне звільнення з даного місця робити. 

«Ще з 2013 року я працювала в Тетерівському дитячому будинку-інтернаті. Спочатку була працівником по рослинництву, потім - молодшою медичною сестрою палатною (паралельно заочно навчалась в педуніверситеті), а у 2014 році - перевелась на посаду вихователя, яку обіймала три роки. Втім, цього року було оголошено про скорочення працівників установи, мене про це повідомили, так як слід (за два місяці), але я надала усі довідки про свої переваги перед іншими, а саме: моя донька та мати — інваліди та знаходяться на моєму утриманні, до того ж мій син перебуває у зоні АТО. Усі ці документи я директору подала і, відповідно до закону, я мала переваги перед іншими працівниками, однак директор не взяв цього до уваги. Щоб сказати, що у нас був якийсь конфлікт, то ні. Звичайно в ході роботи я могла вказувати на якісь недоліки, але чогось такого особливо не було. Виходить не потрібна йому як працівник і мене скоротили», - розповіла Олена Августович.

Однак не все так просто, за словами жінки, на цій посаді — вихователя, яку вона обіймала, залишився зять директора інтернату.

«Зараз зять директора працює на декретному місці, і коли піднімалось питання про скорочення, керівник повідомив, що його зятя це ніяк аж не стосується, адже він знаходиться на декретному місці, а це місце не підпадає під скорочення. Я ходила в обласну профспілку консультувалася, мені сказали, що за законом це місце повинні були запропонувати комусь іншому, можливо в тому числі і мені. Я це питання піднімала на зборах, адже в законі прописано, що і строковий і безстроковий договір можна розірвати, однак директор цього чути не хотів, тому зятя його взагалі не чіпали», — додала жінка.

Також зі слів Олени Августович, вона не один раз намагалась поспілкуватись з директором. Бідкалась, що буде скаржитись у різі інстанкції, однак все марно.

«Я говорила, що буду скаржитися, піду до департаменту, буду звертатися до інших органів. Він сказав: йди, куди хочеш. Тобто перечатися було марно. Довідки, які я принесла, він не приймав до уваги, наводячи купу інших аргументів, зрозуміло не на мою користь. Ще був такий момент, що у нас вводилися нові вакансії, на які можна було перевестися. Я писала заяву і туди, але знову ж таки мою кваліфікацію не взяли до уваги, ні пільги, які я маю. Як сказав директор, залишили людей, у яких є більше досвіду», — розповіла Олена Августович.

Так у відчаї жінка, яка опікується хворою мамою та дочкою, кожного дня переймається думками, як її там син, що боронить країну в зоні бойових дій, почала шукати правди та підтримки.

«Зараз я звернулася з позовною заявою до суду і в спілку учасників бойових дій за допомогою. Там мені пообіцяли підтримку та юридичну допомогу. Позов подали декілька днів назад, тому поки залишається чекати», — сказала Олена.

За словами заслуженого юриста України, правозахисниці Наталії Циганчук дане звільнення незаконне з наступних підстав, адже в даному випадку було порушено ряд статтей кодексу законів про працю.

«Так у позовній заяві ми вимагаємо визнати незаконним наказ про звільнення та скасувати його, поновити Олену Августович на роботі, стягнути з відповідача середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу, а також матеріальні та моральні шкоди»,  — наголосила Наталія Циганчук.

Журналісти «20 хвилин» триматимуть під контролем розвиток подій у даній справі. Тому яким буде рішення суду та як складатиметься розвиток подій – дізнаємось згодом.

Алла Гетьман

0
0
0
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО У Житомирі ГЕС знищує екосистему на річці Тетерів. ВІДЕО
Новини за темою Новини за темою
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up