Хто відновлюватиме екосистему після масової загибелі риби – з’ясують експерти

Щотижня екологи відбирають проби води, щоб встановити причину замору риби.

 

Хто відновлюватиме екосистему після масової загибелі риби – з’ясують експерти

Після кінцевих висновків екологів буде встановлено винних. Якщо виявиться, що винуватцем є КП «Житомирводоканал» міської ради, то вони відшкодують всі збитки, також й штрафні санкції. Про це повідомив житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

«Після усунення аварії щотижня мені надають результати замірів викидів екологічної інспекції, зараз вони відповідають нормам. Гадаю, що це більш за все пов’язано зі спекою, з процесом гниття водоростей, і точно не пов’язано з водоканалом, тому що зараз ситуація контролюється і щотижня моніториться. В іншому випадку мова йтиме не лише про догани щодо працівників КП ”Житомирводоканал”. Але я усе ж таки хочу побачити заключні висновки екоінспекції», – розповів Сергій Сухомлин.

Журналісти «20 хвилин» запитали, чи може бути причиною загибелі риби робота підприємства «Рудь», яке розташоване поруч. Міський голова цю інформацію спростував.

«Якщо б це було від компанії «Рудь», то в результатах експертизи, в аналізі були б відповідні складові. А так вони не підтвердились ані по підприємству «Рудь», ані по картонному комбінату. Будь-які можливі звинувачення не підтвердились. Там чітко органіка», – наголосив Сергій Сухомлин.

Мер міста додав, якщо провину житомирського водоканалу не доведуть, існує вірогідність, що кошти на відновлення риби у річці Тетерів, буде виділено з міського бюджету.

Алла Гетьман

 

Коментарі

На календарі знову 22-е червня.

Національний проект «Нові лідери» продовжує відкривати цікаві ідеї цікавих людей.

Інформація щодо якості води відкритих водойм у місцях масового відпочинку по області.

Мін’юст удосконалив норму законопроекту №8296 щодо виїзду за кордон дитини, яка проживає в неповній родині.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up