Госпітальна рада пропонує включити до переліку опорних лікарень ще 3 заклади охорони здоров’я області

Госпітальна рада пропонує включити до переліку опорних лікарень ще 3 заклади охорони здоров’я області

Це КП «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради, КНП «Олевська центральна лікарня» Олевської міської ради, КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради.

Як повідомляє пресслужба ОДА, вчора, 13 серпня, в Житомирській ОДА відбулося засідання госпітальної ради, яке провела заступниця голови ОДА Наталія Остапченко.

На порядок денний було винесено питання формування спроможної мережі опорних закладів охорони здоров′я Житомирської області.

Зокрема йшлося про те, що при визначенні опорних лікарень критично спрогнозувати, чи зможе лікарня забезпечити відповідний потік пацієнтів та кадровий потенціал для відповідності рівня БЛІЛ-І.

60-хв. зони доїзду важливі для певних видів медичної допомоги, які, зазвичай, концентруються.

При прийнятті стратегічних рішень щодо вибору додаткових опорних закладів важливо враховувати економічний ефект між утриманням закладів та покращенням дорожньої інфраструктури, яка є вкрай важливою для усіх суспільних сфер населення.

Так, станом на 1 січня 2019 року 97 тис. (8 %) населення лишається поза межами зони 60 хв. доступності визначених БЛІЛ-1 та БЛІЛ-ІІ Житомирської області.

Госпітальна рада прийняла рішення про надання пропозиції голові ОДА, а потім МОЗ України щодо включення до переліку опорних лікарень ще 3-х закладів охорони здоров’я області – КП «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради, КНП «Олевська центральна лікарня» Олевської міської ради, КНП «Малинська міська лікарня» Малинської міської ради. 

Довідково. Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2020 р. № 589 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 1074» визначено:

п. 11: Функції закладів охорони здоров’я у складі госпітального округу визначаються на основі видів медичної допомоги, що надається в кожному закладі охорони здоров’я, а також функціональних потужностей таких закладів.

п. 14: Заклади охорони здоров’я, віднесені до опорних, діють відповідно до положення про функціонування опорних закладів охорони здоров’я, що затверджується МОЗ.

п. 15: Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого рівня повинна забезпечувати надання медичної допомоги не менш як 120 тис. осіб.

п. 16: Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня повинна забезпечувати надання медичної допомоги не менш як 200 тис. осіб.

п. 18: Багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування першого та другого рівня визначаються таким чином, щоб жителі, які проживають у зоні їх обслуговування (у тому числі суміжних госпітальних округах) у межах не більше 60 хвилин проїзду автомобільним транспортом, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги.

п. 17: Загальна кількість багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування у госпітальному окрузі визначається з розрахунку загальної кількості населення, яке проживає у госпітальному окрузі та якому багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування повинні забезпечувати надання медичної допомоги.

Загальна розрахункова мінімальна кількість населення, яку обслуговують багатопрофільні лікарні інтенсивного лікування у госпітальному окрузі, не може перевищувати значення загальної кількості населення, яке проживає у госпітальному окрузі.

п. 20: Госпітальна рада готує та подає обласній держадміністрації пропозиції щодо визначення опорних закладів охорони здоров’я виходячи з:

належного робочого навантаження для закладів охорони здоров’я, що сприяє забезпеченню рівня безпеки та якості медичної допомоги;

наявності сучасної матеріально-технічної бази;

дотримання норм часової доступності необхідної медичної допомоги;

поточних демографічних показників, структури захворюваності, тенденцій міграції населення, а також їх прогнозу;

оптимальних маршрутів пацієнтів до закладів охорони здоров’я, що надають вторинну (спеціалізовану) та екстрену медичну допомогу;

фінансової стійкості закладів охорони здоров’я, що визначається можливістю власників таких закладів забезпечити наявність функціональних потужностей відповідно до вимог законодавства, а також здатність постійно та ефективно надавати послуги вторинної (спеціалізованої) та екстреної медичної допомоги належної якості і в об’ємах в межах наявного обсягу фінансових ресурсів;

наявності та зручності автомобільних доріг з твердим покриттям для забезпечення безпечного підвезення пацієнтів та медичних працівників.

п. 19: Опорні заклади охорони здоров’я та заклади охорони здоров’я, які мають намір бути визначеними опорними, подають до госпітальної ради плани розвитку закладу строком на три роки.

п. 21: Обласна держадміністрація подає до МОЗ пропозиції щодо визначення переліку опорних закладів охорони здоров’я:

план розвитку госпітального округу,

плани розвитку закладів охорони здоров’я, які пропонується визначити опорними.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
16:55 У Держстаті розповіли, як змінилися покупки українців за час карантину 16:31 Шукачі металу на Бердичівщині знайшли два вибухонебезпечні предмети 16:00 Як підприємцю підтвердити свій стаж для призначення пенсії 15:42 У ніч з 25 на 26 вересня буде перекрито дорогу на перехресті вул. Івана Мазепи – Гагаріна Від читача 16:12 Росіяни продовжують блокувати український радіосигнал на окупованому півострові 15:40 Вогнеборці продовжують ліквідовувати загоряння в екосистемах області: за добу - 17 пожеж 15:31 Рибоохорона знищила понад 10 км браконьєрських сіток. ФОТО 15:21 На Михайлівській у Житомирі розпочалися заходи до Дня туризму photo_camera 15:21 СБУ викрила міжрегіональну групу, що підробляла документи державного зразка, зокрема - паспорти 15:08 У с. Бережесть на Овруччині через неправильне влаштування пічного опалення ледь не згорів будинок 15:01 «Добре здоров'я на Інтері»: як попередити рак молочної залози? 14:45 Українські школи чекають позачергові канікули через вибори 14:44 "Пропозиція пройдисвітів": читайте черговий спецвипуск газети "20 хвилин Житомир" 14:39 У Житомирі з 28 вересня встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки 14:19 Увага! Почалася найпотужніша магнітна буря – в людей ймовірні серцеві напади! 14:00 За добу в області горіли три автомобілі - в Коростишеві, Черняхові і Новоград-Волинському районі 12:38 У суботу в Україні ще пануватиме літо, а в неділю подує сильний вітер і принесе дощ 12:18 За добу на Житомирщині поліцейські закрили два гральних заклади - у Житомирі та Бердичеві 12:00 Народне свято Артемон Змійовик відзначається 25 вересня 11:41 У Житомирі з’явилось перше соціальне нетворкінг-кафе «Лампочка»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up