Газове підприємство обходить заборони АМКУ

Газове підприємство обходить заборони АМКУ

ДП «Пропан» Житомиргазу укладає угоди попри включення до «чорного списку» Антимонопольного комітету

Житомирські «газовики», незважаючи на порушення антимонопольного законодавства, продовжують брати участь у тендерах та отримувати кошти платників податків. Закон це забороняє, але на практиці виходить зовсім інакше.

«Замовник має перевіряти на сайті антимонопольного комітету чи є це підприємство порушником, у разі чого відмовляти йому» - зазначає голова Житомирського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Олександр Безсмертний.

Фото: голова відділення Антимонопольного комітету Олександр Безсмертний

Лише протягом 2017 року подібні компанії-порушники із «чорного списку» АМКУ отримали сотні мільйони гривень на допорогових закупівлях (що не заборонено, але якось не зовсім правильно платити кошти платників податків махінаторам) і відкритих торгах (що прямо заборонено законом).

Цьогоріч список недобросовісних компаній поповнило «Пропан» - дочірнє підприємство ПАТ «Житомиргаз».  Антимонопольний комітет заніс дочірнє підприємство Житомиргазу  до “чорного списку” через спотворення результатів тендерів.

Це мало б означати, що ДП «Пропан» покаране штрафом та протягом 3 років не має права брати участі в публічних закупівлях (тендерах). Проте це не співпадає з дійсністю.

Першу перемогу в відкритих торгах дочірнє підприємство здобуло уже 14 травня. Тобто через 4 дні після потрапляння до «чорного списку» АМКУ. Закупівлю проводило Хмельницьке комунальне підприємство «Спецкомунтранс», яке визнало ДП «Пропан» переможцем у відкритих торгах.

Пропозицію двох інших учасників ПП «ОККО Контракт» та ТОВ «Нафтотрейд Ресурс» відхилили. КП «Спецкомунтранс» уклало договір з дочірнім підприємством  Житомиргазу на суму 2 млн. грн. За цей час, тричі вносилися зміни до договору, у яких збільшувалась вартість скрапленого газу. Якщо з початку ціна за одиницю коштувала 11,90 грн., то тепер – 15,82 грн.  Виходить, що фірма спочатку значно опускає ціну, аби виграти, а потім додатковими угодами її піднімає.

На підставі яких документів підняті ціни, та чому не відхилено пропозицію фірми з «чорного списку» представники КП «Спецкомунтранс» так і не відповіли.

«Керівника немає, він у відрядженні в Києві. Як тільки буде його розпорядження надавати коментарі або буде ваш офіційний запит, ми відповімо на запитання», - повідомили в приймальні КП «Спецкомунтранс».

Випадок, коли закупівлі газу проводяться у порушників законодавства не поодинокі. Управління поліції охорони у Вінницькій області уклало договір з дочірнім підприємством на постачання газового палива на суму 135 тис. грн. У відкритих торгах лот виграло ДП «Пропан», запропонувавши всього лише на 300 грн менше ніж ТОВ «ЛІВАЙН ТОРГ».

«Керівник ДП «Пропан» надав довідку, у якій зазначено, що протягом останніх трьох років підприємство не притягувалось до відповідальності, у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів торгів. Запропонована їхня ціна нижча собівартості, тому ДП «Пропан» і виграв», - розповідає консультант Управління поліції охорони у Вінницькій області Валентина Габрієль.


«Ми підприємство, якому необхідно заправляти машини і вникати в якісь чорні списки, якісь політичні ігри  у нас немає бажання», - запевняє пані Валентина.

Людина, яка представляє правоохоронний орган, або не знає законодавства, або не вважає за потрібне його виконувати. Таке ставлення до посадових обов’язків мало б отримати належну оцінку керівництва Управління поліції охорони у Вінницькій області.

«Не зрозуміло, чому замовники не виконали своїх обов’язків і не відхилили пропозиції фірми з «чорного списку», - зазначає  керівник ГО «За чесний тендер» Святослав Клічук. – Адже тут діє пряма норма закону».

Публічні закупівлі дуже грошовита і приваблива сфера. На жаль, інколи трапляються випадки, коли фірми порушують тендерне законодавство, аби в такий спосіб заробити додаткову маржу. «Зловлені на гарячому» порушники мали б каратися, згідно із чинним законодавством. На жаль, як бачимо, закон сам по собі не працює, а люди які отримують з наших з вами податків заробітну плату, аби за цим слідкувати не належним чином виконують свої обов’язки.

В результаті платять за такі зловживання прості українці зі своїх податків.

 

Тарас Боросовський

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Сприяння прозорості влади у Західній Україні», що реалізовується ГО «Рівненський центр «Соціальне партнерство», за фінансової підтримки фонду NED.

Новини за темою Читайте також
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up