Чи зобов'язаний суб'єкт господарювання укладати договори на вивіз сміття?

Чи зобов'язаний суб'єкт господарювання укладати договори на вивіз сміття?

Правила поводження з побутовими відходами в Україні  закріплені у законах України «Про житлово-комунальні послуги», «Про відходи» та «Про місцеве самоврядування в Україні». 

Так, відповідно до ст.35-1 ЗУ "Про відходи" поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно до державних норм, стандартів і правил.

Ситуацію роз'яснює канал юридичних новин "БЛОГ ПРАВА".

Власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами та забезпечують роздільне збирання побутових відходів.

Відповідно до ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

Статтею 17 ЗУ «Про відходи» передбачено, що суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов’язані укласти договори з юридичною особою, яка у порядку, затвердженому постановою КМУ «Питання надання послуг з вивезення побутових відходів» від 16.11.2011 № 1173, визначена виконавцем послуг на вивезення побутових відходів на певній території, на якій знаходиться об’єкт утворення відходів. 

Порядок № 1173 передбачає процедуру підготовки та проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на певній території населеного пункту з прийняттям відповідного рішення.

Таким чином, якщо Ви суб'єкт господарювання, власник або орендар приміщення, то зобов'язані укласти договір про вивезення сміття. Жодні аргументи, про те, що маєте мало відходів та самостійно їх вивозите - не діють. 

В протилежному випадку посадову особу юридичної особи або фізичну особу-підприємця може бути притягнуто до адміністративної відповідальності, передбаченої  ст. 152 КУпАП, та накладено штраф від 850 до 1700 грн.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:55 Пошта відзначила пандемію, віготовивши марку з... туалетного паперу 17:29 Рятувальники провели санобробку 16 об’єктів, транспортних засобів задля попередженню поширення COVID-19 17:15 Як Віктор Развадовський перемогу над газетою «20 хвилин» здобував, здобував, але так й не здобув… 17:00 У яких випадках лікарняний повертається Від читача 18:02 Агрессивность российской пропаганды – это свидетельство слабости Кремля 16:39 У Житомирі шахрайки під виглядом ворожіння виманили гроші у жительки Андрушівщини 16:19 У лісах області грибники знаходять не лише сироїжки, але й снаряди 16:00 Близько 30 % хворих на COVID-19 отримують негативний ПЛР-тест – Максим Степанов 15:40 Скільки вихідних днів буде в Україні в листопаді 15:35 У найближчі дні кількість заражень на COVID-19 може зрости до 9 тис. за добу 15:19 «Нафтогаз» підвищив ціну на газ для населення ще на 35% 15:08 У Житомирі члени ДВК напали на спостерігача ОПОРИ. ВІДЕО play_circle_filled 15:00 Кабмін перенаправив 62 млн грн на дороги з програми МОЗ з онкозахворювань 14:57 Золотиста одногривнева монета залишається в обігу, як 10 і 50 копійок play_circle_filled 14:38 Продовження історії: щодо скутериста, який вдарив пішохода на мосту у парку Житомира, направлено обвинувачення до суду 14:19 Риба йде на зимівлю: з 1 листопада у водоймах Житомирської області заборонено вилов риби у зимувальних ямах 14:00 Нардепи «жгут» - А ти заплатив податок з соціальних мереж? 12:41 До уваги отримувачів пільг на житлово-комунальні послуги 12:22 У Тетерівці зіткнулися два мікроавтобуси: один з них спалахнув 12:00 Тепла, суха і сонячна погода протримається до 30 жовтня, надалі суттєво похолодає, підуть дощі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up