7 % від загальної кількості пожеж на Житомирщині виникли від несправних печей

7 % від загальної кількості пожеж на Житомирщині виникли від несправних печей

За 11 місяців поточного року в Житомирській області зафіксовано 313 пожеж, що виникли через несправність пічного опалення.

Це складає близько 7 % від загальної кількості усіх пожеж упродовж року. Внаслідок таких загорянь загинуло 11 осіб (!). Як правило, такі займання найчастіше виникають в опалювальний період. Показник трагічних випадків на пожежах у житловому секторі країни загалом стабільно високий. 

Вогнеборці переконані, що саме власна недбалість громадян є головною причиною виникнення займань. Люди опалюють свої домівки, часто нехтуючи правилами пожежної безпеки та перенавантажують електромережу, вмикаючи обігрівачі та несправні побутові прилади. Подібна недбалість щоразу підтверджується сумною статистикою. Свої рекомендації стосовно безпечного опалювального сезону надає заступник начальника Управління ДСНС у Житомирській області Олег Шахрай.

- Олеже Миколайовичу, для сільського населення найпоширенішим та водночас найнебезпечнішим видом опалення залишається пічне. Як же убезпечити свої оселі від пожеж через злощасну піч?

- Для того, щоб топити грубу її треба підготувати для цього та й взагалі підготуватись до опалювального сезону. Перш за все, треба перевірити її на справність, наявність тріщин та побілити. Важливо знати, що побіливши грубу, можна помітити тріщини, які одразу й не видно. Обов’язково необхідно періодично, як кажуть в народі, трусити сажу, адже відкладення продуктів згоряння збільшує температуру нагріву самої конструкції.

- Як часто необхідно трусити сажу?

- Це треба робити періодично упродовж року. Ну, а двічі на рік, тобто раз у 6 місяців – обов’язково.

- В опалювальний період зустрічаються й випадки отруєння продуктами горіння, що також призводить до біди. Найбільше люди побоюються отруєння чадним газом. У чому його небезпека? 

- Він немає запаху, а тому стає ще підступнішим. Людина його вдихає, він потрапляє в кров. Одразу відчувається слабкість, сонливість, можлива й нудота. Якщо ж людина спить, то вона взагалі, навіть нічого не відчуваючи, може й не прокинутись. Щоб уникнути цього, то при розпаленні груби необхідно звертати увагу на відкриття заслінок димових каналів. А після того, як уже все догоріло, то перевіряти наявність жару чи його відсутність. Якщо він вже відсутній, то тільки після цього можна закривати заслінку. 

- Чим порадите розпалювати груби?

- Для розпалювання груб краще використовувати папір, лучину, смолисту деревину, але ні в якому разі не брати легкозаймисті рідини й речовини. В більшості випадків це призводить до трагічних випадків. Правилами пожежної безпеки взагалі не передбачено використовувати для цього легкозаймисті рідини чи речовини. Бензин, дизпаливо, гас… Всі вони підвищують ймовірність отримати травму чи опік в рази. 

- Досить часто діти намагаються копіювати поведінку своїх батьків. Розпалювати самостійно грубу – в тому числі. Наскільки це може бути небезпечно?

- Особисто я закликаю взагалі не дозволяти розпалювати грубу дітям. Їм дуже важко пояснити, що наявність горючих речовин біля неї – це вже небезпека, а діти з сірниками – подвійна небезпека. В нашій практиці зустрічались випадки загорянь, коли дітвора обходилася з печами. Повірте, подібні займання закінчуються не лише опіками, а й загибеллю. Статистика суха й безжалісна. 

- З настанням справжніх морозів задля обігріву населення починає масово експлуатувати електроприлади, не рідко кустарного виробництва. Але майже нічого не зупиняє населення.  Люди продовжують їх використовувати у своєму повсякденному житті. Отож, Олеже Миколайовичу, декілька порад по безпечній експлуатації електроустановок та стану електромережі.  

- Необхідно використовувати електрообігрівачі лише заводського виробництва. Вмикати їх треба лише у справні розетки. Не беріть для них подовжувачі, адже в нього вмикають одразу декілька електроприладів, які перевантажують електромережу. Електромережу необхідно також ретельно перевірити на справність. Якщо є ділянки пошкодження ізоляції, підгоряння, почорніння елементів живлення – це вже перша «ластівка» для того, щоб звернути особливу увагу на вашу електромережу. В подальшому це може призвести до короткого замикання. 

Зважаючи на невтішну статистику щодо виникнення пожеж у житловому секторі, рятувальники закликають громадян дбати про належний протипожежний стан власних помешкань та дотримуватись правил пожежної безпеки в побуті, адже загрозу завжди краще попередити, ніж мати справу з її наслідками.

У ДСНС України у Житомирській області 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up