37 % перевірених водойм Житомирщини непридатні для купання

37 % перевірених водойм Житомирщини непридатні для купання

Загалом Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України перевірив 76 водойм області.

 

У літню спеку на берегах річок, озер та ставків нашої області завжди багато відпочиваючих і у багатьох жителів області виникає запитання: а чи безпечний такий відпочинок?

Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України протягом квітня відібрав для лабораторних досліджень зразки води з поверхневих водойм у місцях масового відпочинку населення в усіх районах області. Зразки були відібрані у 76 водоймах, з яких 4 пляжі – у Новоград-Волинському, Коростені та 2 у Житомирі.

За результатами досліджень встановлено, що відхилення від норм виявили лише у 37% моніторингових точках, в яких проводився забір проб для досліджень.

Нормам не відповідає вода в річках Случ (в межах населених пунктів Любар, Нова Чорторія, Баранівка, Новоград-Волинський), Тетерів (в межах населених пунктів Чуднів, Висока Піч, Коростишів), Уж (м.Коростень), Норинь (м.Овруч), Ірша (в межах населених пунктів Дворище, Нова Борова, Іршанськ), Гнилопять (Бердичів), а також на чотирьох бердичівських ставках, що використовуються бердичівлянами для відпочинку (став Шандора, став шкіроб’єднання, став рафінадного заводу, став с. Гардишівка). неналежної якості вода і в річках Товста та Жерев (смт Лугини), Смолка (Нов-Волинський), ставках по вул. Івана Франка у Хорошеві, у с. Стовпів Чуднівського району, № 1 у Чуднові, с. Вигнанка Любарського району.

Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України рекомендує жителям області для відпочинку біля водойм вибирати місця з чистою та безпечною водою. А дізнатись про якість води у своєму районі ви можете у районному підрозділі лабораторного центру.

Також не потрібно забувати і про правила поведінки на водоймах, аби уникнути нещасних випадків:

 1. Не переоцінюйте своїх сил. Не нехтуйте засобами перестороги (буйки, сітки, перегородки, попереджувальні знаки). Не запливайте без страхування далеко від берега, на швидку течію, у небезпечні місця, хоч як би ви добре не плавали. Відпливши далеко від берега, людина стомлюється, її охоплює паніка. Буває, вона навіть втрачає свідомість від переляку.
 1. Ні в якому разі не плавайте на шляху руху катерів, пароплавів, човнів тощо.
 1. Ніколи не входьте у воду стрибком із берега, якщо ви заздалегідь не пересвідчились, що у цьому місці досить глибоко і немає твердих і гострих предметів.
 1. Не купайтесь і не плавайте одразу після вживання їжі. Це можна робити лише через дві години.
 1. Категорично забороняється входити у воду після вживання алкогольних напоїв. Дуже часто такі особи тонуть, втрачаючи самоконтроль.
 1. Ніколи не жартуйте над товаришами, вдаючи, ніби ви захлинулися і тонете.
 1. Якщо ви вирішили відпочити біля води, то повинні розумно дозувати сонячні ванни. Це дозволить уникнути перегрівання тіла.
 1. Не купайтеся у непогоду, при сильному вітрі, великій хвилі.

Всім треба пам’ятати, о в місцях, відведених для купання, забороняється прати білизну, купати тварин, купатися особам, які мають шкірні захворювання. Виконуйте ці правила самі і вимагайте, щоб їх дотримувалися ваші товариші.

Коментарі (1)
 • Natalia Ozhegova

  Кожен рік пишуть, що не придатні, але жодного разу не написали, що щось зроблено для того аби вони знову стали придатними :(
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up