12 січня: свята, традиції, погода у Житомирі

12 січня: свята, традиції, погода у Житомирі

Сьогодні не можна приймати подарунки від незнайомців, будьте обережні.

Свята

День українського політв’язня. Попри те, що Україна – найбільша країна Європи, довгий час у нас не було власної державності. Вперше ми здобули незалежність 1918 року, але на жаль це було недовгою перемогою. 1922 року Україну приєднали до союзних республік СРСР. З того часу радянська влада постійно намагалася не допустити найменшої можливості визвольного руху українського народу. Для цього використовували різні заходи – від наполегливої політики русифікації до жорстокого голодомору. Всесвітній день доньки, Міжнародний день "поцілунок для рудого".

12 січня християни відзначають церковне свято Святої мучениці Анісії Солунської. З цієї дати селяни різали свиней і гусей на Щедрий вечір. За нутрощами тварин визначали погоду на зиму. Якщо печінка у тварини широка і жирна, то зима буде морозною, а якщо без жиру, то буде тепло.

Святій Анісії моляться при проблемах зі шлунком і слабкому травленні. Також їй читають молитву батьки, якщо дитина погано їсть. У цю дату наші предки влаштовували застілля і щільно вечеряли.

Іменини

Іменини святкують володарі 8 імен: Антон, Данило, Лев, Макар, Онисія, Ірина, Арина, Марія.

Що не можна робити 12 січня

  1. Не можна приймати подарунки від незнайомців - на них може бути порча.
  2. Не можна піднімати речі з землі на перехресті.
  3. У цю дату не варто їсти солону їжу, інакше будуть проблеми з нирками.
  4. Шити і прясти сьогодні - до неприємностей.

Погода у Житомирі

 

Не звернувши на ніч свою увагу, хмари вже з ранку виправлять цей недолік, та похмура погода буде триматися у Житомирі до самого вечора. Без опадів. 9-15 градусів морозу.

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up