У Житомирі цього року навчатиметься близько 3,5 тисячі першокласників

У Житомирі цього року навчатиметься близько 3,5 тисячі першокласників

Житомирський виконком затвердив мережу загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів на 2018-2019 навчальний рік.

З кожним роком кількість учнів перших класів зростає. Минулого року було 114 перших класів, у 2018 році – 117. Про це повідомив начальник управління освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук.

«У нас вже за останній місяць на три класи стало більше. Їх вже 117. Рекордсмени по кількості перших класів - школи №5 та №23. Паралель там досягає 7-8 класів. Але остаточно мережу закладів освіти ми будемо затверджувати 5-6 вересня, тому що міграція продовжуватиметься протягом усього літа. На сьогодні середня наповненість в першому класі – 29,5 дітей, цього року підуть до школи 3,5 тисячі першокласників», - зазначив Валентин Арендарчук.

Крім того, міський голова Сергій Сухомлин повідомив, що у місті звільняється одне приміщення, у якому в свій час знаходилася школа.

«Це велике приміщення загальною площею 1400 кв. м у центрі міста. Поки ми не кажемо, де саме воно знаходиться. Але ми хотіли б бачити там можливість облаштування навіть приватної школи. Тому, якщо є бажаючі , будь ласка, просимо», - сказав Сергій Сухомлин.

Також мер підняв й проблемні питання. Каже, що кожного року на галузь освіти не вистачає фінансування.

«Днями я був на нараді в міністерстві, і одна з проблем, яка озвучувалася - нам постійно не вистачає фінансування. І один з факторів, чому його не вистачає, бо кожного року у нас все більше дітей йде до школи. Ми затверджуємо цю мережу, приймаємо бюджет, а вона не відповідає дійсності. І в результаті більше тисячі дітей кожен рік випадає з фінансування», - зауважив Сергій Сухомлин.

За словами керівника управління  освіти, так виходить, адже Мінфін бере дані по попередньому року.

«Тобто, не по сьогоднішньому дню, коли ми затверджуємо мережу, а по попередньому, через що ми стаємо в позицію доганяючих. І так майже вся Україна», - відповів Валентин Арендарчук.

Алла Герман

 

0
0
0
0
Популярне у Житомирі Популярне у Житомирі
Родина "Спартак": хто з близьких чиновників заробляє на реконструкції міського стадіону Родина "Спартак": хто з близьких чиновників заробляє на реконструкції міського стадіону
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up