Битва за 1-й клас: нові правила зарахування учнів до школи

Битва за 1-й клас: нові правила зарахування учнів до школи

Конкурси у перший клас відходять у минуле: дітей, які живуть поруч зі школою, мають зараховувати туди у першу чергу. Саме так має працювати нова система вступу до школи, яку підготували у Міносвіти.

Починаючи з 8 травня, перевага буде у тих першокласників, які закріплені за "своєю" школою за місцем проживання. Що у зв’язку з нововведеннями відбуватиметься у житомирських школах – дізнавалися журналісти «20 хвилин».

Як тепер виглядає процедура вступу до школи.

Доступність, справедливість і жодної корупції – переконують у Міністерстві освіти. Ніяких вступних іспитів і конкурсів. З першого вересня за парти першочергово братимуть за місцем реєстрації, а не за конкурсом.

"Конкурс можуть проводити лише після закінчення початкової школи. Тоді є на основі чого цей конкурс проводити, оскільки діти отримали якусь базу знань, компетентностей, навичок. У дітей шестирічного віку нічого перевіряти. Це конкурс не дітей. Це конкурс батьків, їхніх гаманців і прав за дзвінком. Коли перед вступом у перший клас перевіряють, чи вміють діти писати і читати, – це неправильно. Їх не треба вчити цим навичкам у п'ять років. У цьому віці слід розвивати їхнє творче мислення, моторику та інші аспекти множинного інтересу", – каже міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Головний спеціаліст управління освіти Житомирської міськради Наталія Єрмакова у коментарі журналістам «20 хвилин» порадила батькам житомирських першочків вже сьогодні «готувати всі необхідні документи, зокрема медичні. Оригінали потрібно буде надати найближчій школі від будинку, а в інші – можна буде подавати копії».

Отож, документи, які пред'являють батьки при вступі дитини до школи:

1. Паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні);

2. Довідка про реєстрацію місця проживання або перебування;

3. Витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання або перебування;

4. Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

5. Документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу тощо);

6. Рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, права користування, права власності, права на реєстрацію місця проживання;

7. Документ, що засвідчує право користування житлом (договір оренди тощо), що для цілей цього Порядку підтверджує місце проживання за умови його нотаріального посвідчення або реєстрації відповідно до статті 158 Житлового кодексу УРСР;

8. Довідка про проходження служби у військовій частині;

9. Акт обстеження умов проживання;

10. Акт обстеження матеріально-побутових умов.

А з початку літа, якщо залишаються вільні місця, зможуть бути зараховані й інші бажаючі вчитись саме в обраній школі, не за місцем приживання. За новими правилами прийому навчальний заклад не має права відмовити у зарахуванні дітям зі своєї території обслуговування, а також братам-сестрам дітей, які вже навчаються у цьому закладі, і дітям працівників цього закладу (тобто дитина, чия мама працює у школі, наприклад, вчителькою чи медсестрою, також має право на першочерговий вступ). Також школи (в тому числі гімназії та ліцеї) позбавлені права проводити будь-які вступні випробування. Але потрапити в школу не за місцем реєстрації і без родинних зв’язків – можливо. Такі заяви будуть розглядатися після 31 травня (друга хвиля зарахування), якщо у школі залишаться вільні місця. Оскільки конкурси заборонені, зарахування буде здійснюватися за допомогою жеребкування.

«Під час жеребкування однакові за розміром, кольором і формою жеребки запаковуються, щоб неможливо було їх переглянути, і поміщаються у барабан або ящик з прозорого матеріалу.Після перемішування жеребів присутні батьки дітей, які претендують на вільні місця, або інші їх представники, дістають в алфавітному порядку жереб і оголошують його всім присутнім. Після закінчення жеребкування представник конкурсної комісії оголошує результати, які заносяться у протокол, який є підставою для зарахування дітей на вільні місця», – розповіла головний спеціаліст управління освіти Житомирської міськради Наталія Єрмакова.

Як дізнатися, за якою школою закріплено ваш будинок, і чи є там вільні місця.

Інформація про закріплену за закладом територію обслуговування, його спроможність (тобто кількість дітей, яку він може навчати), кількість учнів у кожному класі і наявність вільних місць у кожному з них обов’язково оприлюднюється в школі та на його сайті (або сайті управління освіти, якщо школа не має сайту).

Окрім того, рішення місцевої влади про закріплення території обслуговування за школами рекомендовано публікувати не пізніше 6 місяців до початку вступної кампанії.

Впродовж двох робочих днів після зарахування дітей, які мають бути зараховані до 1 червня (тобто не пізніше 3 червня), школа має оприлюднити на своєму інформаційному стенді і сайті (у разі відсутності – на сайті управління освіти):

  • список зарахованих учнів із зазначенням лише їхніх прізвищ;

  • оголошення про дату, час, місце і спосіб проведення жеребкування (у разі його проведення);

  • інформацію про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця;

  • наказ директора про утворення конкурсної комісії з трьох осіб для проведення жеребкування.

Що думають про зміни житомиряни, батьки майбутніх першокласників

Житомирянка Ірина - одна з тих, хто вирішив віддати свою доньку в школу, яка не закріплена за її адресою. Говорить, що до вибору школи підійшли ретельно і врахували всі фактори, а от нововведення можуть змінити всі плани.

«Ми зупинились на одній з житомирських шкіл, яка має гарну репутацію і є сильною за знаннями. Нам дуже зручне її місце розташування. Живемо у приватному секторі, з якого важко виїхати, тому виникає проблема з добиранням дитини на гуртки, якщо йти в школу, що за пропискою. Коли ми записувалися на підготовче відділення, нас попередили, що ми не закріплені до цієї школи, але якщо будуть місця, нас візьмуть. Попередньо нам повідомили, що якщо ми потрапляємо на підготовче, то і в школу нас зараховують. Проте на останньому занятті нас попередили, що дітей братимуть лише за пропискою. На решту місць братимуть тих, в кого брати чи сестрі вчаться у цій школі, дітей вчителів, а також перевагу надаватимуть старшим за віком дітям. Тобто якщо вибір буде між дитиною 6 і 5 років, до школи зарахують старшу. Мені трохи незрозуміла ця вся система», – нарікає житомирянка Ірина.

Іншої точки зору містянка Катерина. Вона віддає шестирічного сина в школу, яка розміщена через дорогу від її будинку. Говорить, що немає різниці, де навчатися в початкових класах.

«Не розумію, чому батьки починають панікувати та вигадувати способи, аби віддавати дітей до школи, яка далеко від домівки. Треба розуміти, що рано чи пізно дитині доведеться самій добиратися зі школи додому. Якщо навчальний заклад далеко, то треба зважувати і на додаткову небезпеку: перехід дороги, транспорт та інше. Крім того, ходити до школи, яка далеко, – це зайві витрати часу. Для моєї дитини це було все надто складно», – говорить Катерина Башинська.

А поки освітня реформа спробує подолати корупцію, між цим народжується інша гілка бізнесу – в мережі вже пропонують купити або продати прописку для зарахування до потрібної вам школи.

Аліна Бойко

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

15:19 Біля Бердичівського мосту в Житомирі археологи досліджують пам’ятки давнини доби енеоліту 15:01 НБУ вводить в обіг банкноту номіналом в 1000 гривень 14:40 Поліція вкотре закликає батьків подбати про безпечне дитяче дозвілля 14:20 За вбивство матері та її доньки 24-річному житомирянину загрожує довічне ув’язнення Від читача 17:41 Подарочная карта на праздники - покупать или не покупать? 14:00 Завтра виконком міськради збереться на позачергове засідання 13:50 Павленко: Медичні послуги в Україні мають бути якісними та доступними кожному 12:41 У цьому році шашлик обходиться на 9% дорожче, ніж у минулому 12:20 Легкоатлети України і Туреччини змагатимуться у Бердичеві на міжнародному турнірі зі стрибків у висоту 12:01 У Житомирській ОДА відкрили виставку до Дня Конституції України 11:39 Діти від 0 до 3 не повинні потрапляти до інституцій, – Микола Кулеба у Житомирі 11:20 На Житомирщині - нова жертва води, а загалом за купальний сезон утопилися 11 осіб 11:11 Переселенці перекрили трасу Київ-Чоп - вимагають відновити електрику в санаторії “Тетерів” 11:00 Вже з 1 липня жінки з стажем понад 30 років і чоловіки зі стажем понад 35 років отримають підвищення пенсій 10:39 До уваги водіїв: на трасі Київ-Ковель-Ягодин - ремонтні роботи 10:37 Сьогодні деякі маршрути тролейбусів будуть змінені через ремонт тепломереж на Великій Бердичівській 10:23 На Бердичівщині Volkswagen наздогнав ВАЗ: жінка і трирічна дитина травмовані 10:20 Вимоги до лікарень щодо лікування інсультів з 2020 року будуть підвищуватися 10:07 Синоптики попереджають про спеку і загрозу пожеж 10:00 Майже 36 млн грн цьогоріч спрямують на закупівлю меблів та обладнання для Нової української школи
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up