Чому дітям не дозволяють відвідувати Чорнобиль і Зону відчуження?

Чому дітям не дозволяють відвідувати Чорнобиль і Зону відчуження?

Через кілька днів виповниться 35 років від дня, коли вибухнув реактор на Чорнобильській АЕС. Зона відчуження користується великим попитом серед туристів. Проте відвідувати її можуть тільки люди, які досягли 18-річного віку.  

У жовтні минулого року Міністерство культури та Державне агентство з управління зоною відчуження почали опрацьовувати зниження планки вікового цензу  для відвідування Чорнобильської зони з 18 до 12 років.  

 Про це писав голова Асоціації чорнобильських туроператорів Ярослав Ємельяненко на своїй сторінці: «Тепер громадяни України вже з 12 років будуть освічені щодо дії радіації, звільняться від немотивованих страхів щодо Чорнобиля, будуть вміти користуватися дозиметром, знатимуть реальну історію України та зрозуміють величезний подвиг ліквідаторів».

Натомість фахівці ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» застерігають, що Чорнобильська зона — не місце для дітей. Вплив радіації на дитячий організм має більш згубну дію ніж на організм дорослої людини, адже у дітей більш швидкий процес поділу клітин, що під дією випромінювання від радіонуклідів може бути причиною патологічних наслідків у майбутньому. 

Відео дня

Наші колеги із Chornobyl insight поспілкувалися з вченою у галузі клітинної біології Ольга Маслова, яка пояснює дію радіації на дитячий організм:

«Ноги, як завжди, ростуть із молекулярних механізмів впливу іонізуючого випромінення на клітину. Отже, квант енергії — тобто радіація — або вільний радикал, появу якого спричинив цей квант енергії, влучає у спіраль ДНК, викликаючи на хімічному рівні зміну структури однієї з азотистих основ, з яких складається ДНК. Фактично, якщо вважати нашу ДНК книгою з інструкціями, то радіація влучає і змінює букву або декілька в написаному слові.

Далі організм намагається виправити помилку. Може виправити повністю — тоді все ок. Може — не виправить і тоді клітина загине — теж, насправді, ок, у нас клітин вистачає. А може бути, що виправить з помилкою, — і ось тоді клітина почне неправильно виконувати свої функції. Це, власне, і є мутація.

В організмі людини існують різні типи клітин (різні тканини): мязова, нервова і т.д. А ще існують плюрипотентні стовбурові клітини (СК) — наче бійці в учебці. Вони розмножуються з базових клітин в депо СК — наприклад, у кістковому мозку. Надалі вони з кровотоком мандрують туди, де потрібні, і вже на місці диференціюються, тобто набувать властивостей клітин, що їх оточують. 
У дітей СК набагато більше, розмножуються вони в десятки разів інтенсивніше.
Так от уявімо, що радіація спричинить помилку у ДНК такої базової клітини - фактично, все тіло дитини буде будуватися з клітин, що містять помилку». 

Сьогодні є чинний «Порядок відвідування зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення», затверджений наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України №1157 від 02.11.2011 року. Саме цей документ визначає умови перебування у Чоробильській зоні та встановлює вікові обмеження громадян. Саме там чітко вказано, про те, підставвами для відмови у відвідуванні зони є недосягнення вісімнадцятирічного віку». Також є низка інших законів та нормативно-правових актів, які унеможливлюють поїздки  дітей у Зону відчуження.

Побачити, яким сьогодні є Чорнобильська зона і Прип’ять можна у віртуальному просторі, переглянути об’єкти у форматі  3D. Відпровідні напрацювання є у додатку Chornobyl App.

Джерело: По той бік новин

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:29 Оля Хомутовська виборола срібло на чемпіонаті України зі стрільби з лука 17:00 Пʼятниця буде в Україні з дощами і грозами - синоптик 16:40 У Житомирі відбулася творча зустріч з сучасним українським письменником Василем Шклярем 16:20 У Звягелі «Jeep Grand Cherokee» збив жінку на електровелосипеді Від читача 16:54 Соціальний проєкт BRAMA: як протидіяти фейкам та пропаганді 16:00 За торгівлю боєприпасами затримали 43-річного коростенця photo_camera 15:40 У Житомир "на щиті" повернувся Захисник Олексій Лаврін 15:21 Де на Житомирщині росте сон-трава? 15:00 Відтепер ботсад у Житомирі носитиме нову назву: Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників 14:40 Минулої доби на Житомирщині після поривів вітру та «жовтого дощу» дорожники працювали над безпечним проїздом photo_camera 14:20 Спільний проєкт Житомира, уряду Німеччини та UNDP в Україні 14:00 На Овруччині господар після застілля ножем вбив гостя 12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 В Україні збільшується кількість телемедичних консультацій 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 11:42 В області продовжують знаходити снаряди часів Другої світової війни 11:20 Рятувальники тричі надавали допомогу мешканцям підтоплених домогосподарств приватного сектору photo_camera 11:00 25-26 квітня пил з Сахари ще залишатиметься в атмосфері над Україною 10:40 У передсвяткові і святкові дні у Житомирі збільшать кількість рейсів на Корбутівське кладовище
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up