У структурі поліції Житомирщини запрацював підрозділ дізнання

У структурі поліції Житомирщини запрацював підрозділ дізнання

З 1 липня вступив у дію закон, яким запроваджено досудове розслідування кримінальних проступків у формі дізнання.

Відтак у структурі Головного управлінні Нацполіції області було створено та розпочав роботу відповідний підрозділ, - інформує відділ комунікації поліції Житомирської області.

Основні положення та вимоги щодо організації діяльності підрозділів дізнання, а також зміни до Кримінального та Кримінально-процесуальних кодексів були ухвалені Верховною Радою 17 червня 2020.

Працівники новоствореної служби, а їх штатна чисельність  майже 90 осіб, пройшли відповідні навчання та отримали методичні рекомендації для роботи відповідно до чинних нормативно-правових актів, у тому числі нововведень.

- В апараті Головного управління Нацполіціїстворено відділ з 5 працівників, які забезпечуватимуть функцію аналітики та надання допомоги колегам у територіальних підрозділах, де введено 84 посади дізнавачів, - повідомив начальник ГУНП Юрій Олійник. -  Досудове розслідування кримінальних проступків у формі дізнання, окрім штатних працівників, будуть здійснювати також і уповноважені особи відділків поліції. 

Начальник відділу дізнання ГУНП Валентина Коротких-Булавіна, у свою чергу, розповіла про організацію та проведення  відповідних навчань з цією категорією поліцейських.

Так, відповідно до Положенням про організацію діяльності підрозділів дізнання, дільничні офіцери поліції, працівники ювенальної превенції, карного розшуку та інших підрозділів уповноважуються на здійснення дізнання відповідними наказами. 

Загалом у поліції прогнозують, що дізнавачі розслідуватимуть більшу половину зареєстрованих кримінальних проваджень за такими поширеними видами кримінальних проступків як крадіжки без кваліфікуючих ознак, спричинення легких тілесних ушкоджень, шахрайства, незаконне поводження з наркотичними засобами без мети збуту тощо. 
 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up