У Польщі заарештовано українців з великою партією бурштину

У Польщі заарештовано українців з великою партією бурштину

У Ярославі в Підкарпатській провінції Польщі співробітники Центрального антикорупційного бюро затримали шістьох людей. 

Двоє затриманих були громадянами України, які пред’явили посвідчення офіцерів українських спецслужб. Але, як стверджують анонімні джерела, ці посвідчення видані громадською організацією з назвою, яка повністю дублює назву офіційного антикорупційного органу України.  Як повідомляє репортер FM RMF (Польща), спеціальна операція, проведена CBA (Центрального антикорупційного бюро Польщі), стосувалася контрабанди великої кількості бурштину до Польщі.

Згідно з повідомленням СВА, затримання відбулося 13 вересня у Варшаві.

«Спецоперація, яку проводить Центробанк, стосується контрабанди великої кількості бурштину з України на територію Республіки Польща. Зібрані у цій справі матеріали будуть направлені в Національну прокуратуру», - повідомили в антикорупційному бюро.

Разом з тим RMF.fm повідомляє, що затримані підозрювані були в одному з ресторанів близько 18:00, крім українців затримано чотирьох громадян Польщі. Відзначається, що при затриманні спецназівці використовували шумові гранати. Матеріали справи будуть направлені в Національну прокуратуру.

Також анонімні джерела в CBA стверджують, що бурштин в такої великої кількості міг потрапити до Польщі з родовищ Житомирської та Рівненької областей України. Офіційні джерела в України не коментують взагалі затримання українців в Польщі.

В соціальних мережах вибухнув невеличкий скандал з цього поводу. Так, один з блогерів розмістив пост наступного змісту:

«Польські спецслужби, своєю спецоперацією по обчисленню каналу переправлення в Польщу бурштину покази саме нашому Президенту, що все працює, все триває, ніхто і не збирався боротися не тільки з банальної контрабандою сигарет, телефонів і т.д. але навіть з тим, на що вказувала перша особа держави!

До речі, а що тов. Нефьодов (Максим Нефьодов - з липня 2019 - голова Державної митної служби -ред.), молодий, перспективний, утворений керівник митниці? Він знову скаже, що нічого не бачить, не чує, не говорить?

Затримано шість українців, обчисліть схеми проходження товару через прикордонників і митники з польської сторони, але в нас все спокійно, все чудово, доповіді пишуться, показники в нормі, схеми осідлані! Я вам кажу, ці юні обдарування самі потонуть, втоплять Президента і його бажання навести елементарний порядок!»

Нагадуємо, що 12 серпня президент Володимир Зеленський відвідав Олевськ, де обговорювалася проблема незаконного видобутку бурштину. Президент заявив, що СБУ і Нацгвардія беруть участь в злочинних схемах по нелегальному видобутку бурштину. До Нацполіціі у президента питань не виникло. Глава Нацполіціі Сергій Князєв заявив, що зусиль поліції в боротьбі з незаконним видобутком бурштину недостатньо. Він також зазначив, що за здійснення операцій, пов'язаних зі збутом бурштину, кримінальна відповідальність «на сьогоднішній день взагалі не передбачена». Незабаром Зеленський розпорядився підготувати законопроект про легалізацію видобутку бурштину. 

Руслан Мороз

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up