У Коростишеві викрили жителя Донеччини, який виманив у пенсіонерки 40 тисяч доларів нібито за порятунок дочки

У Коростишеві викрили жителя Донеччини, який виманив у пенсіонерки 40 тисяч доларів нібито за порятунок дочки

У середині лютого до відділу поліції №2 (м. Коростишів) Житомирське районне управління поліції надійшло повідомлення про шахрайство відносно жительки с. Стрижівки. В обідню пору до неї зателефонував «лікар» та повідомив, що її донька потрапила у ДТП.

Мовляв, на порятунок життя травмованої потрібні великі кошти, тож 76-річна жінка передала всі заощадження, залишені їй на зберігання дітьми, незнайомцю. Лише увечері запідозрила, що ситуація вигадана та, ймовірно, вона віддала 40 тисяч доларів шахраям.

Поліцейські запідозрили, що до шахрайства може бути причетний хтось із заїжджих злодіїв. Відтак відпрацювали всі можливі місця, де могли б зупинитися такі особи. Водночас проводили комплекс негласних слідчо-розшукових заходів. Такій роботі не завадили й воєнні дії через агресію рф.

А у серпні поліцейські затримали двох жителів східних регіонів України за підозрою у причетності до низки шахрайств за схемою «родич потрапив у ДТП».

Відео дня

Нині ж правоохоронці зібрали докази того, що 39-річний житель Донеччини причетний і до шахрайства відносно 76-річної жительки Коростишівської громади. Саме він як «медпрацівник» приходив до пенсіонерки додому та забрав гроші.

Тож 30 листопада слідчі оголосили йому підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Нині чоловік знаходиться під вартою. Законодавством таке діяння, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Також правоохоронці з’ясовують причетність до протиправних діянь інших учасників злочинної схеми. Адже, за наявними даними, телефонні дзвінки пенсіонерам надходили з окупованої частини Луганщини.

Водночас поліцейські вкотре звертаються до громадян із наполегливим закликом не довіряти незнайомцям, які телефоном сповіщають про «біду з рідними». Одразу переривайте розмову з абонентами й перевіряйте нав’язану вам інформацію. Будьте пильними самі, попередьте про небезпеку шахрайства літніх родичів. Не дайте ошуканцям збагатитися вашим коштом!

 

 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up