«Піщані бізнесмени» зруйнували землі Житомирщини та на 42,4 млн грн завдали державі збитків

«Піщані бізнесмени» зруйнували землі Житомирщини та на 42,4 млн грн завдали державі збитків

Злочинний бізнес організували рідні брати.

Слідством установлено, що злочинне угруповання, до складу якого ввійшли два рідні брати (старший з них - організатор) та ще двоє осіб – працівники підконтрольних їм підприємств з лютого по жовтень 2020 року нещадно руйнували землі сільськогосподарського призначення, незаконно видобуваючи пісок. 

Обвинувачені, не маючи спецдозволів, гірничого відводу та плану розробки родовища корисних копалин, розгорнули масштабне промислове видобування піску на 10 земельних ділянках загальною площею майже 12 га, що на території Коростишівської міської ОТГ за межами с. Стрижівка. За допомогою потужної спецтехніки зняли з площі 0,11 га верхній родючий шар ґрунту та утворили кар’єри, глибина яких подекуди сягає багатоповерхового будинку.

Таке безгосподарське використання сільгоспугідь завдало непоправної шкоди довкіллю та призвело до неможливості відновлення земель до початкового стану.

Відео дня

За результатами проведених експертиз, «піщані бізнесмени» незаконно видобули понад 52 тис. м3 піску, за реалізацію якого отримали прибуток. Таким варварським поводженням із сільгоспугіддями державі завдано шкоди на 42,4 млн грн.

Крім цього, один співучасник угруповання, який систематично перевозив незаконно видобутий пісок, після зупинки його вантажівки правоохоронцями запропонував їм неправомірну вигоду, аби уникнути адмінвідповідальності.

З метою забезпечення подальшої конфіскації та відшкодування спричинених злочинами збитків, накладено арешт на 14 вантажних автомобілів з причепами, два ескаватори, земснаряд та іншу спецтехніку, задіяну у злочинному промислі.

Викрито та припинено незаконні оборудки Житомирською обласною прокуратурою спільно з Управлінням СБ України в області. 

Прокурори Житомирської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно організованої групи за фактами порушення правил використання надр, що створило небезпеку довкіллю та спричинило тяжкі наслідки, незаконного заволодіння ґрунтовим покривом земель та безгосподарського використання земель, що спричинило порушення структури ґрунту (ч. 4 ст. 240, ч. 1 ст. 239-1, ч.1 ст. 254 КК України).

Досудове розслідування, за процесуального керівництва обласної прокуратури, проводило Головне управління Нацполіції в області. 

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Віктор Капітанюк

    Можно подкмать только сейчас ето случилось

keyboard_arrow_up