Миропільській громаді повернуто 14,6 га землі з родовищем граніту вартістю 5,8 млн грн

Миропільській громаді повернуто 14,6 га землі з родовищем граніту вартістю 5,8 млн грн

Приватне товариство з обмеженою відповідальністю тривалий час на орендованій землі видобувало граніт на землі, яка була надана в користування з порушенням законодавства.

Чуднівською окружною прокуратурою забезпечено виконання судового рішення щодо повернення значної площі землі, неправомірно наданої в оренду  приватному товариству для видобування корисної копалини.

Як повідомляє пресслужба Житомирської обласної прокуратури, наразі земельну ділянку з родовищем граніту загальною площею 14,6 га фактично повернуто Миропільській територіальній громаді.

Йдеться про те, що приватне товариство з обмеженою відповідальністю тривалий час на орендованій землі видобувало корисну копалину. По закінченні строку договору оренди ним укладено з Романівською райдержадміністрацією Додаткову угоду про продовження дії договору.

Однак прокуратурою встановлено, що така угода укладена в порушення вимог ч. 3 ст. 122 Земельного кодексу України, оскільки на той час (2018 рік) повноваженнями для надання землі під розробку кар’єру були наділені органи влади вищого рівня.

Прокуратура звернулася з позовом щодо визнання недійсною Додаткову угоду про поновлення терміну дії договору оренди земельної ділянки вартістю 5,8 млн грн та повернення її територіальній громаді, який Господарським судом Житомирської області задоволено у повному обсязі.

Хочете отримувати новини першими – приєднуйтеся до нас у соцмережах

Коментарі

keyboard_arrow_up