І знову про телефонних шахраїв: ще більше, нахабніше та цинічніше

І знову про телефонних шахраїв: ще більше, нахабніше та цинічніше

Незважаючи на постійні попередження в ЗМІ, все більше наших співгромадян потріпають від телефонних шахраїв.

Вже досить великій кількості житомирян довелось особисто зіткнутися з таким явищем, коли телефонують  до їхніх родичів та пропонують за гроші «вирішити» будь-які питання.

Речник головного управління Нацполіції в Житомирській області Алла Ващенко розповіла, що Нацполіція окремо не веде статистику по телефонних шахрайствах, але з початку року в Житомирській області розпочато кримінальне впровадження за 43 випадками, кваліфікованими за ст. 190 Кримінального кодексу України - "Шахрайство". З них на сьогодні встановлені особи по п'яти фактах.

Що стосується схем, то найчастіші та найбільш поширені схеми: «Ваш син потрапив в ДТП», «Вашу банківську картку заблоковано» або Інтернет-покупки. В основному від таких шахрайських схем потерпають люди старшого віку, пенсіонери, яким телефонують дуже часто на стаціонарний домашній телефон або на мобільний приходить СМС з повідомленням, та люди самі передзвонюють за вказаними номерами.

"Стаття 190 - "Шахрайство", не відноситься до тяжких злочинів, - далі с сумом коментує Алла Ващенко, - частина перша передбачає покарання від штрафу до трирічного обмеження волі. Тобто санкції статті не передбачають ізоляції злочинця від суспільства, тому як правило, ті хто займається цим, продовжують займатися далі та не зупиняються навіть після того, як отримали вирок суду. До того ж, переважна більшість тих, хто займається телефонними шахрайствами та чиї особи встановлено, перебувають в місцях позбавлення або обмеження волі".

Нацполіція нагадує, щоб не постраждати від «мобільних аферистів», поліція радить дотримуватися наступних правил:

 1. Після заяви нібито вашої близької людини про те, що сталося нещастя, скажіть, що зараз передзвоните їй самі. Перевірте, чи дійсно той, хто дзвонить, є тим, за кого себе видає. Або ж зателефонуйте до когось з оточення вашого родича, який нібито потрапив у халепу (дружині, брату, сестрі, товаришу або колезі).

 2. Якщо вам телефонує людина, що називає себе поліцейським, зателефонуйте самі у поліцію. Уточніть, в якому саме відділі чи відділенні знаходиться ваш родич, і одразу ж зателефонуйте хоч би за номером «102».

 3. Так або інакше, але перервіть розмову з невідомим абонентом, аби зібратися з думками, приборкати емоції, спробувати розсудити логічно і холоднокровно.

 Не дозволяйте шахраям обвести себе навколо пальця. Пам'ятайте, що ви повинні завжди і в усьому бути більш ніж уважними, щоб не стати жертвою чергової кримінальної історії.

Руслан Мороз

 

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up