Бердичівлянин втратив 15,5 тисяч гривень, повіривши в популярну шахрайську схему

Бердичівлянин втратив 15,5 тисяч гривень, повіривши в популярну шахрайську схему

До поліції надходять звернення громадян про втрату грошей через поширені шахрайські схеми.

Правоохоронці встановлюють осіб, причетних до ошуканств, та нагадують правила безпеки під час використання мобільних месенджерів та банківських застосунків, а також купівлі товарів онлайн, - повідомляє Бердичівський районний відділ поліції.

14 серпня до Бердичівського райвідділу поліції звернувся 22-річний житель райцентру, який повідомив, що його ошукали. За його словами, після розмови із чоловіком, який назвався представником банку, він втратив з 15,5 тисяч гривень.

Попередньо, невідомий у телефонній розмові запропонував заявнику підтвердити реквізити банківської картки аби успішно зарахувати соціальну виплату. Таким чином отримав відомості для входу до відповідного мобільного застосунку та заволодів його грошима.

Відео дня

Також до правоохоронців звернувся 40-річний містянин. Чоловік розповів, що вирішив придбати електросамокат. Оголошення про продаж двоколісника він знайшов на одному з Інтернет-сайтів. Відтак зв’язався з продавцем, який повідомив, що за товар потрібно сплатити завдаток. Заявник погодився на таку умову та перераховував на вказаний йому рахунок 9,5 тисяч гривень. Однак бажаного товару так і не отримав.

Зі схожою заявою до поліції звернулась і 33-річна жителька Гришковецької громади. Жінка хотіла придбати меблі за вигідною ціною та сплатила наперед майже 3,5 тисячі гривень. У результаті не отримала нічого.

У всіх зазначених випадках правоохоронці проводять розслідування за ст. 190 (Шахрайство) КК України та встановлюють причетних до правопорушень осіб.

 

Водночас поліцейські нагадують: перевіряйте будь-яку інформацію, що пов’язана з обігом ваших коштів. Ніколи й нікому не повідомляйте номер банківської картки, термін її дії,  CVV2-код, паролі, що надходять в SMS-повідомленнях.

Також будьте обережними із підозрілими посиланнями:  перед тим, як натиснути на лінк, запропонований через смс, чат-боти або у месенджерах, перевірте достовірність інформації в офіційних джерелах. Для цього ознайомтеся з публікаціями на урядових сайтах, проконсультуйтеся за телефонними «гарячими лініями» або у банківських установах.

Здійснюйте купівлю товарів лише через перевірені вебсайти, завжди ознайомлюйтесь з відгуками про них та користуйтеся послугою післяплати.

Будьте уважними, не дайте себе ошукати та не дозволяйте пройдисвітам збагатитися вашим коштом! Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим!

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі

keyboard_arrow_up