Житомирські ЖЕКи стануть «дорожчими»

Для 16 житомирських ЖЕКів 2 серпня міськвиконком затвердив нові тарифи.

 

Житомирські ЖЕКи стануть «дорожчими»

За словами директора департаменту економічного розвитку Миколи Костриці, об’єктивними факторами зростання тарифів є зростання заробітної плати на 132,2 %, підвищення на майже 70 % електроенергії, минулорічна інфляція, яка склала 12, 4%.

«Якщо говорити про середнє зростання у відсотках, то воно коливається від 25 до 112 %. Середнє зростання в гривнях – від 82 копійок до 2 гривень (це по відомчим будинкам “Атмашбуду”, де тарифи давно не переглядалися)», – зазначив Микола Костриця.

Проекти рішення були направлені на погодження до Антимонопольного комітету, зауваження якого включили до кожного проекту як окремі пункти.

«Складати акти виконаних послуг (робіт) з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій окремо за кожним будинком по кожній з складових переліку послуг з утримання будинків в споруд та прибудинкових територій. У рік проведення поточного ремонту складати комісією перелік робіт, кошторис та акти приймання робіт з поточного ремонту і відповідно до вимог Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2006 №76», – зазначається у зауваженні Житомирського обласного територіального відділення АМКУ.

Заступник міського голови Олександр Фещенко пояснив:

«Зараз ми встановлюємо плановий тариф. Це не означає, що він обов'язково буде таким у кожному будинку. Цим пунктом ми передбачаємо фактичне надання послуг, яке буде висвітлюватись щомісячно по кожному окремому будинку. Якщо послуга з якихось причин не надавалася або перенесена на наступний місяць – вона не включається в тариф за місяць, – обіцяє Олександр Фещенко. – Ми зараз робимо такий метод контролю, який буде фактично контролювати надання послуг по кожному будинку, по кожній послузі».

Очільник Житомира Сергій Сухомлин визнав, що рішення такого плану, як підняття тарифів – це непопулярне рішення, але виконком повинен прийняти це рішення. В іншому випадку – приватні ЖЕКи можуть звернутися до суду і встановити нові тарифи.

«У Житомирі 51% мешканців отримують субсидії. Половина цих тарифів покривається субсидіями, які надає держава. Підняття тарифів – це непопулярне рішення. Вже є проект рішення про скорочення кількості ЖЕКів», – повідомив Сергій Сухомлин.

Нові тарифи встановлені для наступних комунальних ЖЕКів: №№1, 5, 6, 9, 11, 13, 14, 15, 16. Також змінені тарифи для 7 приватних ЖЕКів: ТОВ «Керуюча компанія «КомЕнерго-Житомир», «ВЖРЕП №4», «ВЖРЕП №8», «АММОНН», ДП «Металіст» ВАТ «Атмашбуд», ДП «Промжитлобуд» фірми «Житомирінвест», «Будзамовник».

Окрему увагу звернули на приватний ЖЕК «АММОНН», який обслуговує будинки в центрі міста, біля майдану Соборного.

«Дуже багато скарг на це підприємство. Треба приймати рішення протягом місяця, можливо, розривати угоду і передати цю територію нашому комунальному підприємству», – звернувся Сергій Сухомлин до свого заступника з питань ЖКГ Олександра Фещенка під час прийняття рішення щодо ПП «АММОНН».

Анастасія Кузьмич

Коментарі
17:55 У  Житомирі відбудеться забіг по Шодуарівських сходах 17:30 Поліським краєм крокує громадська акція «Запобігти. Врятувати. Допомогти» 17:01 Понад 29 тисяч юридичних осіб та 47 тисяч фізичних осіб - підприємців перебувають на обліку в територіальних органах ДФС 16:38 Міста Житомирщини спільно з ГО можуть отримати фінансування гендерних ініціатив 16:16 Житомирська область: вогнеборцями ліквідовано пожежу у приватному домоволодінні 16:00 Житомирський прикордонний загін зустрічає військовослужбовців-строковиків 15:40 Обов’язковий платіж – скільки потрібно сплачувати громадянам, яким призначили житлову субсидію 15:18 23 травня - День героїв України 15:04 У Житомирі поліція оперативно затримала нападників на школярів 14:46 Громадських активістів Любарської ОТГ навчали проектному менеджменту 14:20 Житомирська місцева прокуратура попередила вибуття з комунальної власності 5 ділянок землі вартістю майже один мільйон гривень 14:00 Вилкул: Если власть сформирует «ручную» ЦИК, которая не имеет доверия, – это прямой путь к непризнанию выборов ни в Украине, ни в мире 12:45 Поліція викрила бердичівлянина у причетності до близько двох десятків крадіжок

Сьогодні в Житомирський прикордонний загін для подальшого проходження служби прибуло нове поповнення військовослужбовців-строковиків.

23 травня в Україні святкують День героїв, присвячений різним сторінкам національно-визвольної боротьби.

Голова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундич розпорядився провести службове розслідування щодо порушень процедури...

Поліції знадобилося лише чверть години, щоб затримати порушників.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up