Житомирські податківці розповіли про те, як проходить декларування доходів

Житомирські податківці розповіли про те, як проходить декларування доходів

Кампанія декларування доходів триватиме до 1 травня.

У Житомирському управлінні ГУ ДФС у Житомирській області пройшов брифінг за участю заступника начальника відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Лідії Лайпольт (на фото) щодо проведення у 2019 році кампанії декларування доходів громадянами.

Лідія Лайпольт повідомила, що з 1 січня до 1 травня щороку в Україні триває кампанія декларування доходів. Декларування доходів є обов’язком кожного громадянина України і пов’язано із виконанням платниками норм Податкового кодексу України в частині сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору та є особистим внеском кожного українця у розвиток нашої держави. Згідно з нормами Податкового кодексу України, окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан та доходи за 2018 рік та визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору; є також категорія громадян, які мають право подати декларації для отримання податкової знижки. Крім того, було привернуто увагу до переліку витрат, дозволених законодавством для включення до податкової знижки, до порядку її оформлення, до випадків, згідно з якими громадяни повинні декларувати свої доходи.

Також Лідія Лайпольт повідомила останні підсумки кампанії декларування. З початку проведення цьогорічної кампанії декларування до Житомирського управління ГУ ДФС у Житомирській області громадянами подано 1429 декларацій про майновий стан і доходи за 2018 рік, в тому числі 800 декларацій, аби скористатися правом на податкову знижку. Зокрема, 629 декларацій подано громадянами, які зобов’язані задекларувати отримані доходи. Серед них – 156 декларацій про доходи, отримані у вигляді спадщини, на суму понад 16 млн грн, 190 декларацій про доходи від продажу рухомого та нерухомого майна на суму доходу майже 27 млн грн. Загалом громадяни задекларували 328,2 млн грн доходів. Водночас сума самостійно нарахованих платниками податкових зобов’язань становить 2 млн грн.

Руслан Мороз

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up