Затримка пенсій в Україні: чи вчасно пенсіонери отримають гроші восени

Затримка пенсій в Україні: чи вчасно пенсіонери отримають гроші восени

Наприкінці липня 2018 р. Пенсійний фонд не зміг своєчасно виплатити пенсії українцям.

Він був змушений звернутися за позикою в Державне казначейство, оскільки нестача коштів у самому фонді складала більше 4 млрд гривень.

На середину серпня проблема з затримками була вирішена. Заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України Павло Кухта аналізує, чи треба українцям остерігатися нових проблем з Пенсійним фондом.

«Пенсійний фонд пояснює затримку касовими розривами: кошти на виплату пенсій фонд отримує від єдиного соціального внеску. Якщо кошти від ЄСВ надходять у бюджет із запізненням, це одразу відбивається і на роботі Пенсійного фонду. Касовий розрив - насправді основний фактор, який вплинув на ситуацію: десь гроші прийшли раніше, десь - пізніше. Можливо, свою роль зіграли незначні помилки з плануванням по датам (від затримок пострадали виключно українці, які отримують пенсію з 22 по 25 числа кожного місяця - VoxConnector)», - зазначає заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України Павло Кухта.

Другий фактор, який міг «допомогти» у виникненні проблеми - це військові пенсії. Вони в цілому вищі за середні українські пенсії, а значить, за їхній рахунок значно збільшується необхідна сума виплат. Це створює певний фінансовий тиск на Пенсійний фонд. В цілому ж затримка виплати пенсій, що налякала українців у липні, - просто питання балансування доходів із витратами, причому доходи у Пенсійному фонді на даний момент є вищими від запланованих. Але, очевидно, трохи не вистачило коштів, щоб своєчасно все покрити.

«Варто відзначити, що є певна проблема, пов'язана з нашими міжнародними партнерами. За умовами програми МВФ Україні потрібно заморозити рівень дефіциту: він не повинен рости. Відповідно, дуже важливо, щоб Пенсійний фонд вклався в свій бюджет і не вимагав від Міністерства фінансів більше, ніж закладено у плані. Я сподіваюся, що виплати пенсій не стануть проблемою наступного місяця. В основному це залежить від стану економіки та ризиків - до повторення ситуації може призвести нова затримка надходжень від ЄСВ», - заступник голови Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України Павло Кухта.

Найкращий спосіб запобігти виникненню подібних проблем у майбутньому - це продовжити програму МВФ. Якщо найближчим часом не буде узгоджене отримання чергового гранту, у держави можуть виникнути нові труднощі, в тому числі і з Пенсійним фондом.

Нагадаємо, із 21 липня в Житомирі та низці інших міст спостерігалась затримка з виплатою пенсій. В «Укрпошті» пояснювали, що виплати пенсій затримуються через технічні питання в Пенсійному фонді.

Аліна Бойко

Матеріал підготовлено у рамках співпраці з проектом "Voxconnector". 

 

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up