Як змінилися соціальні виплати після підняття прожиткового мінімуму

Як змінилися соціальні виплати після підняття прожиткового мінімуму

З 1 травня відповідно до Закону України «Про бюджет України на 2017 рік» в країні підвищився прожитковий мінімум.

 

На період травня-листопада 2017 року новоприйнятий прожитковий мінімум становитиме:

- загальний показник на одну особу з розрахунку на місяць – 1624 грн;

- для дітей до 6 років – 1426 грн;

- для дітей від 6 до 18 років – 1777 грн;

- для працездатних осіб – 1684 грн;

- для осіб, які втратили працездатність – 1312 грн.

Як розповіла начальник відділу соціальної допомоги при Богунській районній раді Наталя Живанюк, у зв’язку з підняттям прожиткового мінімуму змін у нарахуванні «дитячих» та «декретних» виплат немає.

«Усі решта видів соціальних допомог, розмір яких залежить від рівня прожиткового мінімуму, звичайно, збільшаться. Перерахунки вже зроблені і всі, хто отримують допомогу, отримають її в збільшеному розмірі», – коментує Наталя Живанюк.

Допомога малозабезпеченим

Українська сім’я вважається малозабезпеченою, якщо її сукупний дохід менший за прожитковий мінімум на родину. При цьому держава гарантує, що такі сім’ї отримуватимуть (як мінімум) прожитковий мінімум, тому різницю між доходом сім’ї і «мінімалкою» компенсують допомогою.

Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям надають у відсотковому співвідношенні до прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення. Вона становить: для працездатних осіб – 21 %, для дітей – 85%, для осіб, які втратили працездатність та інвалідів – 100% відповідного прожиткового мінімуму.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям не може бути більший ніж 75% рівня забезпечення прожиткового мінімуму для сім’ї.

При цьому право на допомогу не мають сім’ї з безробітними (якщо працездатний член сім’ї сидить удома як мінімум три місяці).

Отже, якщо після індексації прожиткового мінімуму дохід малозабезпеченої родини не зміниться, розмір допомоги з 1 травня зросте:

- для працездатних осіб – до 353,64 грн;

- для осіб, які втратили працездатність та інвалідів – до 1312 грн;

- для дітей віком до 6 років – 1212,10 грн;

- для дітей віком від 6 до 18 років – 1510,45 грн;

- для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання на стаціонарі) – 1431,40 грн.

Пенсійні виплати

Начальник головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області розповів, що з 1 травня поточного року органами Пенсійного фонду області проведено перерахунок пенсій, в результаті якого збільшено мінімальні пенсійні виплати інвалідам війни та учасникам бойових дій, мінімальна пенсійна виплата інвалідам ЧАЕС, мінімальна пенсія «військових» пенсіонерів, пенсії за особливі заслуги перед Україною, підвищення до пенсії ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань, надбавка до пенсії донорам, а також державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни.

Відтак, з 1 травня мінімальна пенсія за віком для непрацюючих осіб, які мають повний страховий стаж та інвалідів збільшена на 65 грн та складає 1312 грн.

У разі втрати годувальника з числа військовослужбовців мінімальний розмір пенсії збільшився на 130 грн і становить 2624 грн. А от надбавка донорам зросла лише на 8 грн і тепер складає 162,40 грн.

Також зросли мінімальні розміри пенсійної виплати у інвалідів війни та учасників бойових дій, інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, зокрема:

- у інвалідів І групи – на 185,25 грн і становлять 3739,20 грн;

- у інвалідів ІІ групи – на 165,75 грн та становлять 3345,60 грн;

- у інвалідів ІІІ групи – на 146,25 грн та становлять 2952,00 грн;

- в учасників бойових дій – на 107,25 грн і становлять 2165,80 грн.

Загалом на Житомирщині підвищено розміри пенсій 297 тисяч пенсіонерів, що становить 76 % від їхньої загальної кількості.

Але, як зазначають у Пенсійному фонді України в Житомирській області, це не означає, що усі отримають підвищення саме в такому розмірі, оскільки підвищення складає від 1 до 200 грн.

 
0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up