Українці частіше почали брати кредити

Попит населення та бізнесу на кредити зростає, банки частіше схвалюють кредитні заявки.

Українці частіше почали брати кредити

Про це йдеться в аналітичному звіті "Опитування про умови кредитування", оприлюдненому 27 липня Національним банком України.

Опитування проводилося з 22 червня до 7 липня 2017 року серед кредитних менеджерів 68 банків, на які припадає 97% активів банківської системи. У ньому йдеться про результати ІI кварталу й очікування на ІІІ квартал та 12 наступних місяців.

68% опитаних банків прогнозують, що протягом наступних 12 місяців портфель корпоративних кредитів зросте. Прискорення кредитування населення очікує 62% респондентів. Традиційно оптимістичними є очікування припливу депозитів.

У ІІ кварталі суттєво збільшився попит на споживчі та іпотечні кредити. На думку банків, основні чинники - зниження вартості кредитів, зростання споживацької впевненості та пожвавлення на ринку нерухомості.

Попит на корпоративні кредити продовжив збільшуватися. Про це заявили 45% опитаних банків. Він підвищився на всі види кредитів, окрім валютних. Його зумовлювали: потреба підприємств в оборотному капіталі та інвестиціях, зниження відсоткових ставок та необхідність реструктурувати борги.

У ІІІ кварталі 2017 року банки очікують дальшого збільшення попиту на кредити, насамперед споживчі. Цьому насамперед сприяло зниження відсоткових ставок.

У ІІ кварталі банки схвалювали більше заявок на кредити, ніж у попередньому. Це стосується як корпоративних, так і споживчих кредитів.

Протягом двох останніх років банки заявляють про пом’якшення кредитних стандартів у сегменті споживчого кредитування. Кредитні стандарти іпотеки знижуються три квартали поспіль. Разом з тим, більшість опитаних (72%) повідомили, що стандарти корпоративного кредитування у ІI кварталі не змінилися.

За матеріалами прес-служби Нацбанку України

 

 

 
Коментарі (1)
  • Сергей Тягунов

    Мда, і ця новина мене не дивує, бо все почало дорожчати і людям інколи навіть приходиться брати кредит, щоб заплатити за комунальні та арендну плату. Я наприклад зараз шукаю житло у Луцьку - https://dom.ria.com/uk/Каталог/Оренда-Помісячно/Квартири/Область/Волинська/Місто/Луцьк/ Дивлячись на ціни, розумію, що мабуть потрібно тисяч 10 заробляти, щоб 5 віддати за аренду та комуналку, а на останок жити.

На календарі знову 22-е червня.

Національний проект «Нові лідери» продовжує відкривати цікаві ідеї цікавих людей.

Інформація щодо якості води відкритих водойм у місцях масового відпочинку по області.

Мін’юст удосконалив норму законопроекту №8296 щодо виїзду за кордон дитини, яка проживає в неповній родині.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up