У Житомирі розповіли, як правильно готувати проекти для бюджету участі

У Житомирі розповіли, як правильно готувати проекти для бюджету участі

До міста завітали львівські гості, аби донести до житомирян усю суть бюджету участі. До того ж, експерти розповіли, як уникнути найголовніших помилок.

 

Для міста бюджет участі вже давно не є «новинкою». Минулоріч після першого відбору конкурсу відразу стало зрозуміло, що у житомирян – безліч креативних ідей. Однак, навіть через широкий розголос теми, громадськість не зовсім розібралася в усіх тонкощах бюджету участі.

Бюджет участі – це інструмент прямої демократії, за допомогою якого мешканці міста залучаються до розподілу частини міського бюджету. Подавати проекти на виконання бюджету участі можуть особи, які досягли 18 - річного віку і проживають у місті Житомирі. Проекти повинні бути спрямовані на поліпшення екологічного стану та комфорту проживання мешканців, естетичного вигляду міста, сприяти соціально-економічному, культурному і просторовому розвитку, впровадженню сучасних інноваційних проектів в усіх сферах життєдіяльності міста.

Цьогоріч конкурс проектів в рамках реалізації бюджету участі розпочався вже 1 квітня. Нині подача заявок у розпалі, свої цікаві ідеї ще можна подавати до 31 травня. Приймаються проекти до 1 мільйона гривень (на загальну вартість близько 9 мільйонів гривень). Якщо сума, необхідна для реалізації всіх зареєстрованих проектних заявок, буде меншою за цю суму – голосування не відбуватиметься, а всі вони будуть включені до виконання у 2017 році.

Заступник міського голови Дмитро Ткачук нагадав, що інформаційних заходів, присвячених бюджету участі, провели вже багато, але є моменти, які ще варто вдосконалювати. Оскільки відбір проектів для бюджету участі відбувається вдруге, то вже можна визначити позитивні і негативні моменти. Зокрема, важливим аспектом є інформаційна складова бюджету участі, яка (попри долученість громадськості до конкурсу) має охоплювати якомога більші аудиторії для різноманіття проектів. Дмитро Ткачук зазначив, що варто серйозніше підходити до написання проектів, головним аспектом має бути якість. У людей багато цікавих, креативних ідей, але  чимало проектів є незавершеними. Для прикладу, людина намалювала собі якийсь образ, а технічних деталей немає. Депутатам показують картинку і говорять, що мріють у своєму мікрорайоні про такий дитячий майданчик. У чиновників виникає ряд запитань з розробки проектно-кошторисної документації та пов’язаних з різними технічними аспектами. Саме тому проекти мають бути логічно завершені й чіткі.

Представник Інституту регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України Андрій Пелехатий розповів, що їх головним завданням є підтримка громадськості. До того ж, експерти надають допомогу в організації просування бюджету участі, підтримують соціальні мережі, через які можна популяризувати ідеї бюджету участі. Також Інститут бюджету соціально-економічних досліджень співпрацює з компанією, яка розробляє програмний продукт — систему для онлайн-голосування і подачі проектів. Це веб-сайт, на якому видно усі подані проекти. Кожен мешканець міста може ознайомитися з цими проектами, а також потім голосувати за ті чи інші ідеї, які він вважає найнеобхіднішими.

«Ми хочемо навчити громадян подавати якісні проекти. Заради цього проводимо навчальні тренінги та надаємо консультаційний супровід авторам. Впродовж всього часу подачі заявок вони можуть радитися з нами, отримувати певні консультації», – додав Андрій Пелехатий.

Опис проекту на виконання бюджету участі міста Житомира має включати: основну мету реалізації проекту; проблему, якої він стосується; запропоновані рішення; пояснення, чому саме це завдання повинно бути реалізоване (і яким чином його реалізація вплине на подальше життя мешканців); основні групи мешканців, які зможуть користуватися результатами реалізації завдання, а також бюджет проекту. Кожен проект, крім ініціаторів, повинен мати групу підтримку (не менше 10 осіб). Проекти можуть подаватися як у паперовому вигляді до Житомирської міської ради, так і в електронному вигляді на електронній web-системі «Громадський проект».

Терміни цьогорічного Бюджету участі в місті Житомирі: 1 квітня - 31 травня – прийом проектних пропозицій; 1 червня - 31 липня – верифікація та узгодження проектних пропозицій; 1 серпня - 30 вересня – промо-кампанія авторами проектних пропозицій; 1-10 жовтня – загальноміське голосування; 10 -13 жовтня – підсумки голосування; 14 жовтня – оголошення переможців. Проголосувати можна буде за 5 проектів.

Для збільшення шансів на перемогу саме вашого проекту ви маєте змогу провести інформаційну кампанію на підтримку свого проекту, що збільшить шанси на перемогу та можливості спільно із містом реалізувати власну ідею.

Марина Михальчук

0
0
0
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно Діалог з громадою: засади ефективного та відкритого Житомира Діалог з громадою: засади ефективного та відкритого Житомира
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

16:55 Що подивитися на вихідних 16:30 Коли і як їсти фрукти 16:00 У громадських закладах з’являться зручні сповивальні столики для немовлят, – норма ДБН 15:50 Житомирянка Катерина Кудрявцева здобула перемогу у Всесвітніх Літніх Іграх Спеціальної Олімпіади Від читача 16:06 Игорь Герус: Мизрах не Гордон, а точнее Гордон - не Мизрах! 15:40 Сьогодні житомиряни масово вийшли на прибирання та благоустрій міста 15:20 Не годувати шахраїв. Чому необхідна верифікація соцвиплат 15:20 Українці за кордоном: чи зменшиться кількість трудових мігрантів у 2019 14:40 За рік цибуля подорожчала на 350 %, яблука здешевшали на 47 % 14:14 Увага! Ускладнення погодних умов: сильний північно-західний вітер 14:00 У Житомирі завершується реконструкція спортивного інклюзивного майданчика по вул. Київська , 13 12:40 Житомир приєднається до акції "Година Землі" 12:20 На Житомирщині ювенальні прокурори виявили порушення під час притягнення неповнолітніх до адміністративної відповідальності 12:01 Дві споруди і два автомобілі згоріли внаслідок пожежі від паління сухої трави у Радомишльському районі 11:45 За торгівлю первоцвітами - штраф від 340 до 510 гривень 11:38 Травматичний пістолет з набоями виявили прикордонники в пункті пропуску на кордоні з Білоруссю 11:20 На Житомирщині споруджують 7 промислових сонячних електростанцій 11:18 Дев'ятикласник з Бердичева госпіталізований до реанімації після побиття агресивним ровесником 11:00 Земля для обраних: оборудки в Станишівській ОТГ 10:37 У рамках програми Президента України «Сільська медицина» лікарі Житомирщини отримали 22 автомобілі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up