У Чоповицькій ОТГ побудували 23 кілометри мереж вуличного освітлення

У Чоповицькій ОТГ побудували 23 кілометри мереж вуличного освітлення

В переддень Нового року 31 грудня було введено в експлуатацію мережі вуличного освітлення у 7 населених пунктах Чоповицької ОТГ загальною протяжністю 23 кілометри.

Загальний бюджет проекту складає понад 2,3 мільйони гривень, близько 200 тисяч із яких це власні кошти громади, а більш як 2 мільйони – це інфраструктурна субвенція держави.

«Якщо у центрі громади в містечку Чоповичі система освітлення є, то у деяких селах, що приєднались до адмінцентру, взагалі не було вуличних ліхтарів. Сьогодні завдяки децентралізації ми охопили більш як 70% усіх вулиць та провулків усіх населених пунктів ОТГ», - розповів голова Чоповицької ОТГ Михайло Філоненко.

Встановлювали сучасні системи освітлення, які дозволяють зменшити витрати на електричну енергію у 10 разів. НовіLED світильники разом із спеціальними лінзами, які розсіюють світло, потужністю 30 ВАТ, а попередні лампи мали потужність 250 ВАТ, відповідно і використовували більше енергії.

 «Цього року лише у нашому селі Йосипівка відбулось стільки змін, що за 25 років до того стільки не відбувалось. У школі більш як на 1 мільйон гривень замінили вікон та дверей, 5,3 кілометра вулиць побудували систему освітлення. Ми самі цього ніколи б на змогли зробити», - поділилась староста села Йосипівка Чоповицької ОТГ Галина Шоботенко.

Протягом січня ще у одному селі громади мають запустити нову мережу освітлення. Взагалі ж протягом цього року, влада громади планує повністю завершити модернізацію мережі освітлення в ОТГ.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up