Тисячі правоохоронців можуть звільнити від е-декларування

Тисячі правоохоронців можуть звільнити від е-декларування

Національне агентство з питань запобігання корупції розробило законопроект, яким пропонує дозволити всім правоохоронцям, що відряджаються в зону АТО, не подавати декларації.

Також НАЗК пропонує закрити інформацію про населений пункт, у якому декларант володіє майном, та багато іншої інформації, що зара доступна громадськості.

Крім того, пропонується не показувати в публічному доступі декларації займану посаду декларанта або посаду, на яку він/вона претендують.

НАЗК також пропонує не звільняти покараних адміністративним стягненням за корупцію держслужбовців, якщо суд при визначенні покарання не застосує покарання у вигляді позбавлення права займати певні посади.

Відповідно до документу, НАЗК хоче отримати право визначати спеціальний порядок подання декларацій не лише оперативниками та розвідниками, як це дозволено зараз, а й військовим прокурорам та іншим силовикам, які відряджаються для виконання завдань до військово-цивільних адміністрацій, а також внутрішньо переміщеним особам.

За словами голови правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, це узаконить дозвіл НАЗК приховувати свої декларації не тільки СБУшникам, але й будь-кому з правоохоронців.

«Це відкриє скриньку пандори та дозволить приховувати декларації тисячам чиновників, які матимуть довідки про те, що є внутрішньо переміщеними особами чи були у відрядженні в АТО. Тепер будь-який прокурор ГПУ чи чиновник Нацполіції, який з’їздить у відрядження в АТО, матиме індульгенцію від подачі декларацій", – заявив Віталій Шабунін.

Свою думку щодо ймовірних нововведень журналістам «20 хвилин» висловив житомирський адвокат Роман Гуртовенко. Правозахисник переконаний: в разі запровадження даних змін виникне нерівність.

«Якщо всі чиновники і силовики мають звітувати перед суспільством за свій майновий стан, а раптом звільнити від цього обов’язку силовиків, то цим буде порушено баланс у даній системі звітування. При цьому правоохоронці виконують каральну функцію щодо корупційних злочинів чиновників, тобто вони теж представляють владу, яка має звітуватись перед суспільством», – вважає Роман Гуртовенко.

Додамо, раніше НАЗК виступило за скасування електроного декларування для активістів громадських організацій.

Алла Герман

Коментарі (1)
  • Zhora Korabel

    Оооо, панятна, и потом каждый депутат а ато сходит и норм все с декларациями
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up