Тарифи знову зростуть

Тарифи знову зростуть

З наближенням опалювального сезону нас знову очікує збільшення тарифів. У першу чергу, це буде стосуватися цін на газ та електроенергію.

Як наслідок - зросте вартість опалення та водопостачання, яке у Житомирі з 12 вересня вже зросло на 11%. Після збільшення вартості комуналки нас очікує чергове здорожчання споживчих товарів, адже збільшення комуналки впливає на вартість оренди, яка зі свого боку впливає на цінники у магазинах. Беручи до уваги те, що кандидати в президенти вже розпочали свої кампанії (у нашій державі під час усіх виборів ціни зростають, а курс гривні падає), можна спрогнозувати, що в зиму ми будемо входити ще з більшими цінами та значно меншими реальними доходами і рівнем життя.

Влада дуже часто розповідає про реформи, збільшення бюджетів і зарплат, інвестиції тощо, але, якщо розібратися, усе виглядає не зовсім так.

Бюджети (особливо місцеві) дійсно стали більшими, але це сталося не через те, що відбулися реформи, прийшли інвестори, прибутки зросли. Все це стало можливим за рахунок пересічних громадян. Саме через збільшення тарифів і реалізацію таких схем, як наприклад «Ротердам+», коли українське вугілля продається за ціною вугілля на світовому ринку + вартість доставки в Україну з Ротердаму.

За даними Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), в Україні серед країн Європи найвищий рівень витрат на оплату комунальних послуг відносно рівня доходів. Витрати українців на оплату ЖКГ наближаються до 40%, що в 1,6 раза вище від середньоєвропейського показника.

Після змін в отриманні субсидії значна частина сімей не отримають субсидії - і весь тягар високих тарифів впаде на плечі та кишені значної кількості сімей.

Якщо останнє подорожчання комуналки більше всього било по кишеням людей із мінімальним достатком, то наразі це будуть відчувати усі. Збільшення у платіжках зменшить кількість грошей у людей, вони будуть менше купувати товарів та послуг. Як наслідок - грошей в економіці буде ще менше. Не варто також думати, що після виборів з'явиться месія та усе змінить. Однак після виборів є усі шанси та сподівання змінити принципи взаємодії між владою та людьми. Щоб влада нарешті була чесною, а люди жили гідно.

Микола Череднік

0
0
1
1
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up