Субсидії по-НОВОМУ

Субсидії по-НОВОМУ

З 1 травня 2018 року почав діяти новий порядок надання житлових субсидій. Зміни призведуть до того, що близько 20-30% домогосподарств втратять субсидії.

Для частини домогосподарств субсидії призначатимуть автоматично, але певним категоріям необхідно буде повторно подавати документи та заяви. Все це створить незручності для великої кількості людей, які будуть змушені знову витрачати свій час, стоячи в довгих чергах.

Основна проблема, що вже виникає в багатьох людей, – це прописані особи, які по факту не проживають у будинку. Якщо раніше такі особи та їхні доходи за наявності відповідної довідки не враховувалися при призначенні субсидії, то тепер ситуація змінилася. За новими правилами навіть якщо особа не проживає, але є прописаною у житлі, вона також буде враховуватися при отриманні субсидії. Як наслідок, тисячі сімей знаходяться в зоні ризику і не отримають комунальних субсидій. За новими правилами субсидії будуть позбавлені ті домогосподарства, де будь-хто з членів домогосподарства здійснив купівлю або оплатив послугу більше 50 тис. грн або отримав подарунок/спадщину на суму понад 50 тис. грн. Також субсидій будуть позбавлені ті домогосподарства, де є особи, які досягли 18-річного віку і у яких дохід менший від мінімальної зарплати (виключенням є студенти, учні, особи, зареєстровані у службі зайнятості та важкохворі).

Загалом нові зміни покликані суттєво зменшити кількість людей, які будуть отримувати субсидії. Як наслідок, значна частина людей вже наступного опалювального сезону не отримає субсидій та буде вимушена віддавати більшу частину свого доходу на оплату комунальних послуг. Оплата комунальних тарифів та нові правила отримання субсидій зроблять тисячі українських сімей жебраками та збільшать рівень бідності в країні.

Складається враження, що нинішня влада поставила собі за мету забрати субсидії у якомога більшої кількості сімей та відправити їх за межу бідності.

Єдиним можливим рішенням має бути зростання економіки, ВВП та, як результат, збільшення реального доходу людей. Але робити це вже буде наступна влада, якщо буде, звісно.

Микола Череднік

0
0
0
0
Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа
«Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно На Житомирщини з’являться відкриті дані про комунальне майно Перегріта закупівля: на які порушення йде поліція Житомирщини
заради купівлі котла Перегріта закупівля: на які порушення йде поліція Житомирщини заради купівлі котла
Коментарі (2)
  • Кира Оржеховская

    Коснулось вплотную(((
  • Наталия Осовская

    Это не проблема,а вот отсутствие доходов это пипец,касается и декрета и биржа и теневые
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up