Прощавай, копійко! На цьому тижні у Житомирі можуть з‘явитись нові монети 1 та 2 гривні

27 квітня НБУ вводить в обіг нові монети 1 і 2 гривні, а монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок перестає карбувати

Прощавай, копійко! На цьому тижні у Житомирі можуть з‘явитись нові монети 1 та 2 гривні

Головна причина, яка спонукала НБУ ввести замість купюр 1 і 2 гривні монети – швидкий знос банкнот. Паперові гроші зношуються за один рік, а монети можуть перебувати в обороті до 20 років, повідомляє програма «Ранок з Інтером з 7.00 до 10.30».

Щорічно НБУ вилучає з обігу близько 800 млн банкнот, половина з яких номіналом від 1 до 10 гривень. Відмова від паперових грошей дозволить НБУ заощадити до 1 млрд. гривень.

Паперовими купюрами можна буде розплачуватися і далі, з обороту вони будуть вилучатися по мірі зносу. У планах НБУ, введення монет номіналом 5 і 10 гривень в 2019 і 2020 роках.

Також НБУ припиняє карбування монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. А суми в чеках з 1 липня 2018 року будуть округлятись. Якщо сума закінчується на 1-4, то ціна округляється в бік зменшення до 0. Якщо на 5-9, то округляється у бік збільшення до 10.

Розповідаючи про грошові новації, про ряд моментів делікатно мовчать. Наприклад, про те, що першопричина змін – інфляція. З 2015 року ціни в Житомирській області зросли на 72,8%, в середньому по Україні – майже на 73%. Округлення, яке планують ввести влітку цього року, по факту, вже проводиться кілька років на ринках. І навіть в торгових мережах продавці не просять давати 1, 2 або навіть 5 копійок.

Другий момент, про який поки що не говорять – вага грошей. Купюра номіналом 1 гривня важить 1 г, а монета такою ж цінністю – 3,3 г, 10 купюр по одній гривні будуть важити 10 г, монети – 33 грами. Плани заміни банкнот на монети можуть бути обгрунтовані очікуванням подальшого знецінення гривні, коли в гаманці не доведеться носити багато монет – адже з часом найдрібнішої банкнотою будуть 5 гривень.

Появі в обороті важких монет не дуже раді в торгових мережах – там виростуть витрати на транспортування і розмін монет на купюри. Багато власників автоматів поповнення рахунків та з продажу снеків і кави не планують встановлювати монетоприймачі. Очікується, що зі зникненням купюр 1 і 2 гривні сума мінімального платежу або поповнення становитиме 5 гривень.

Про те, що зміниться після випуску монет, дивіться в програмі «Ранок з Інтером з 7.00 до 10.30».

Коментарі (1)
  • Ярослав Барков

    НБУ заміна грошей дозволить заощадити. А що взамін для простих українців? Просто збільшиться вага грошей і незручність у їхньому використанні. Але ж хто нас питає, хіба їх цікавить думка народу?

Хто переможе: газета «Бердичівський погляд» та пенсіонер Валентин Ганоль  чи мільйонерка, депутат обласної ради Анжеліка...

У період з 1 по 17 травня було виявлено 123 порушення, з яких 23 були грубими. Збитки, завдані рибному господарству, склали...

Детальніше про це, в рамках проекту «Я маю право!», розповіли фахівці Андрушівського бюро правової допомоги.

Упродовж двох днів під час тестування було виявлено перші порушення, відтак поліцейські закликають абітурієнтів суворо дотримуватись...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up