Нацбанк припинив друк купюр від 1 до 10 гривень та випустив відповідні монети

Нацбанк припинив друк купюр від 1 до 10 гривень та випустив відповідні монети

Ще навесні минулого року Національний банк України повідомив, що припиняється друк купюр від 1 до 10 гривень.

На зміну їм мають прийти монети. Гаманці українців стануть важчими за рахунок збільшення в них металу. Тоді Національний банк України (НБУ) повідомив, що припиняє випуск паперових банкнот номіналом 1, 2, 5 і 10 гривень і випускає відповідні монети. Але втілення цього рішення набрало обертів з початку нового року.

Монети вводилися в обіг поетапно: першим етапом – з 27 квітня 2018 року були введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 гривні. А з нового року почався другий етап – вводяться монети номінальною вартістю 5 і 10 гривень.

«Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу – доки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Тобто паперові гроші номіналом 1, 2, 5 і 10 гривні будуть в обігу паралельно з металевими, до останньої паперової гривні. Вилучати з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень Національний банк не буде, але припинить друкувати ці банкноти і додатково поповнювати ними грошовий обіг», – повідомили в НБУ.

Крім того, у банку додали, що вирішили припинити карбувати монети дрібних номіналів: 1, 2, 5 і 25 копійок.

У НБУ оголошують, що таке рішення не означає підготовку до інфляції, котру у 2019 році очікують вдвічі меншою, ніж торік. Банкіри запевняють, що задля стабільності вже накопичили достатню кількість золотовалютних резервів.

Руслан Мороз

2
5
2
1
Популярне у Житомирі Популярне у Житомирі
Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ
Коментарі (4)
 • Elena Malinovskaya

  хоть разные бы сделали цвета...капец просто с этими 1 и 2 грн!!!
 • Виктор Макаревич

  это кошмар!
 • Timoha Bond

  Долбоебы
 • Роман Виталивич

  Держава готується до девальвації гривні коли гривня ,дві ,п'ять та десять будуть вже як розміна монета якою зараз є наші копійки 5,10,25,50. ..люди будут таскати мішки металу))
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up