На Житомирщині після відкриття ринку землі продали 876 га землі

На Житомирщині після відкриття ринку землі продали 876 га землі

Міністерство аграрної політики та продовольства України активно звітує на офіційному сайті про кількість зареєстрованих земельних угод у межах ринку землі. 

Як інформують у міністерстві, станом на 7 вересня укладено 13167 угод у межах ринку землі. 

«Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4895 нотаріусів. Всього заяв – 5497, із них погоджено 4845, в черзі на розгляд – 20, відмову отримали 632. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі», – йдеться у повідомленні. 

Згідно з інформацією, яку надає Міністерство аграрної політики та продовольства України, трійка лідерів за продажем землі має такий вигляд: на першому місці – Кіровоградська область (3 647, 8 га), другий щабель займає Харківська область (3 422, 9 га), на третій сходинці – Полтавська область (3 012 га). Житомирщина лише на 12 місці. Тут у межах ринку землі щодо 876 га зареєстровано правочини. 

Нагадаємо, 1 липня міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко офіційно оголосив старт ринку землі. До 2024 року купувати сільськогосподарську землю можуть тільки фізособи – громадяни України з обмеженням у 100 гектарів. Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Анна Сергієнко

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up