На "теплі кредити" для українців виділили додаткові 400 млн грн

На "теплі кредити" для українців виділили додаткові 400 млн грн

Уряд виділив додаткові 400 мільйонів гривень на програму з енергоефективності, яку в народі називають "теплими кредитами". 

Про це повідомляється на офіційній сторінці Урядового порталу у фейсбук. 

Через тиждень-другий банки розпочнуть надавати допомогу населенню на проведення енергоефективних заходів. Є змога отримати від 20 до 40% безповоротних коштів на утеплення помешкання, встановлення приладів обліку чи заміну газових котлів на більш енергоефективні.

Минулий опалювальний сезон довів: енергомодернізація житла дає змогу в рази менше сплачувати за комунальні послуги. Літо - саме час готуватися до зими. Найдешевший і найпростіший спосіб - встановити лічильник на тепло у тих квартирах, де така можливість є. Його орієнтована вартість - 6 000 грн, з яких 2 000 грн безповоротно дає держава.

Будинковий та квартирний лічильник обліку спожитого тепла, встановлені разом із системою регулювання та утепленням будинку, дають найбільший вплив на платіжку. Економія на оплаті за опалення може становити до 80% у разі, якщо будинок добре утеплений.

Перевага індивідуального теплового лічильника полягає в тому, що його встановлюють в квартирах разом із засобами регулювання, і споживач сплачує виключно за реально спожите ним тепло. Якщо в квартирі комфортна для проживання температура і немає потреби вмикати батареї, то, відповідно, рахунок за опалення буде маленьким. І навпаки: чим більше гріють батареї, тим більша платіжка.

На жаль, будинків в Україні, де передбачено встановлення індивідуального теплового лічильника (однотрубна схема з горизонтальною розводкою), дуже мало – всього до 10%. Але, якщо у Вас є така нагода, скористайтеся нею і платіть рівно стільки – скільки спожили тепла.

0
0
0
0
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up