Наскільки подорожчали ліки: дані статистики

Наскільки подорожчали ліки: дані статистики

Зростання вартості ліків 2018 року менше за зростання вартості продуктів, при цьому вітчизняна фармацевтична продукція зростає вищими темпами за імпортовану.

Такі дані на своїй сторінці у Фейсбук оприлюднив генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Для підрахунку інфляції Держстат почав із початку 2018 року моніторити та публікувати вартість вітчизняних та імпортних ліків. За цей час вітчизняні антибіотики додали в аптечних мережах 7%, або майже 1 грн. А імпортні подорожчали лише на 3%, або на 2,8 грн. У серпні 10 таблеток або капсул антибіотиків українського виробництва коштувало в середньому 15,3 грн, а імпорті – 100,3 грн. Судинорозширювальні засоби в аптеках вітчизняного виробництва з початку року стали дорожче на 4%, або на 40 коп, а імпортні – на 2%, або на 1грн. Наприкінці літа українські коштували за 10 таблеток або капсул – 10 грн, а імпортні – 47 грн. За жарознижувальні нам за 8 місяців цього року необхідно сплачувати на 6% більше за наші, та на 7% – за завезені, тобто на 40 коп та 90 коп відповідно. За 10 таблеток вітчизняного жарознижувального треба заплатити 7,6 грн, а за імпортного – 13,1 грн за пакетик.
Інфляція за рік становила 8,7%, а зростання середньої зарплати відбулось на 25%.

Сьогодні у Житомирі Сьогодні у Житомирі
Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа Від криміналу до культури: млявий прогрес житомирських медіа «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій «Дерибан» на будівництві житомирських амбулаторій Газове підприємство обходить заборони АМКУ Газове підприємство обходить заборони АМКУ Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО Як у Житомирі відзначили День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ФОТО. ВІДЕО
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up