Копійки, бувайте: думка житомирян та фахівців про відміну монет

Копійки, бувайте: думка житомирян та фахівців про відміну монет

Нещодавно НБУ повідомив про виведення з обігу монет 1, 2 і 5 копійок: з 1 жовтня вони перестали бути платіжними.

Також банки України поступово виводитимуть монети номіналом 25 копійок. З появою такої новини реакція житомирян була неоднозначною: деякі розуміють виведення монет як необхідну процедуру, а деякі – почали використовувати це на свою користь, для прикладу, магазини. 

Нововведення тільки розпочало діяти, а до нас вже звертаються зі скаргами житомиряни. 

«У мене вчора не хотіли приймати 25 копійок у маршрутці, сказали, що їх (копійки – авт.) виводять, але ж не виводять саме цю монету…», – зазначає читачка.

Також самі продавці не знають, як тепер бути з цінами, які мають в собі 5 або 25 копійок:

«Продавчиня сама не знала, як мені давати решту і що тепер робити з цінами», – зазначає житомирянка, яка звернулася до нашої редакції.

Виведення копійок так чи інакше ляже на наші кишені. Тобто якщо раніше щось коштувало, наприклад, 20 гривень і 5 копійок, то тепер буде коштувати 20 гривень і 10 копійок. 

Журналісти «20 хвилин» вирішили провести експеримент і розплатитися у магазині або у маршрутці копійками. Отож заходимо в один з житомирських магазинів, купуємо йогурт, ціна якого 19 грн. Даємо продавчині 19 гривень, гривню з яких – монетами: 2 по 25 копійок і 50 копійок. Після цього чуємо: «Ми вже не беремо 25 копійок, пошукайте гривню».

«Чому? 25 копійок не виводять поки що з обігу, лише 1, 2 і 5 копійок, тож я можу розраховуватися ними», – зауважує журналістка. Після роз`яснення продавчиня гроші все ж прийняла. Спостерігаємо, що люди необізнані в тому, які саме монети виводять і чи можуть вони їх використовувати в магазинах. 

За словами представника «Ощадбанку» Миколи Шульги, важливо, щоб люди розуміли, що обміняти монети вони можуть протягом 3-х років в «Ощадбанку», «Райффайзен Банк Авалі» і «ПриватБанку». 

«Зараз спостерігаємо активність зі сторони житомирян, протягом декількох днів люди приносять копійки для обміну. Процедура проста. Прийдіть у будь-який банк, принесіть монети; якщо ви здаєте 1 копійку, то щоб обміняти на 1 гривню, це має бути 100 монет по 1 копійці. Зараз обміняти копійки можна протягом року у будь-якому банку, проте саме в «Ощаді», «Авалі» та «Приваті» ви зможете обміняти протягом 3-х років», – зазначає фахівець.

Також він наголосив, що 25 копійок повинні приймати і вони ще є платіжними. «Будь-де повинні приймати 25 копійок, бо їх ще не виводять з обігу», – наголошує Микола Шульга.

Житомиряни ж запевняють, що ніяких незручностей відміна копійок не спричинила. 

«Та ніхто вже не користується 1, 2 і 5 копійками. Давно треба було вже вивести їх з обігу», – вважає юрист Іванна. 

«Ніяких складнощів не виникає. Ну виводять, то й добре, це ж копійки, які вже давно ніхто не використовує», – наголошує фотограф Олександр.

Отже, як бачимо, житомиряни не вбачають проблем у виведенні монет 1, 2 та 5 копійок з обігу, проте через необізнаність деяких людей може виникати чимало незручностей. 

Отож варто пам’ятати, що 25 копійок поки що є платіжними і їх можна використовувати без перешкод будь-де.

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
keyboard_arrow_up