Інспектори Держгеокадастру Житомирщини за перше півріччя нарахували понад 13 млн грн шкоди за порушення земельного законодавства

Інспектори Держгеокадастру Житомирщини за перше півріччя нарахували понад 13 млн грн шкоди за порушення земельного законодавства

У  першій половині 2021 року державні інспектори Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області здійснили 555 перевірок дотримання вимог земельного законодавства при використанні земель державної та комунальної власності. 

За результатами проведених заходів контролю було виявлено 416 порушень при використанні земельних ділянок загальною площею 5765,0105 га, а також винесено 149 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності та накладено стягнень на загальну суму близько 32 тис. грн, з яких у добровільному порядку порушниками сплачено майже 27,5 тис. грн (86%).

Крім того, зважаючи на виявлені порушення, державні інспектори нарахували шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу, на загальну суму 13,5 млн грн. Це у 27 разів більше, ніж за аналогічний період 2020 року. В добровільному порядку сплачено 282 тис. грн, по інших випадках вживаються заходи щодо їх примусового стягнення.

Коментарі

keyboard_arrow_up