Чи припинило Держказначейство фінансування незахищених статей?

Чи припинило Держказначейство фінансування незахищених статей?

У мережі з'явилася інформація, що у зв’язку зі складною ситуацією виконання бюджету в поточному році Держказначейство припинило фінансування незахищених статей (будівництво, реконструкція, ремонт, реставрація тощо). Це не так.

Про це повідомляє офіційний телеграм-канал народного депутата України ІХ скликання від фракції Слуга народу від 96 виборчого округу Ольги Василевської.

За січень-жовтень 2020 року захищені видатки (соціальне забезпечення, субсидії, оплата держборгу, комунальних послуг) було профінансовано на 92% від плану, тобто на 34,5 млрд гривень менше. Ситуація з фінансуванням незахищених статей бюджету значно гірша. Їх було профінансовано лише на 60% від плану, тобто на 58 млрд гривень менше. Проте, вони фінансуються. 

Так само погано фінансуються видатки спеціального фонду держбюджету. За першу половину листопада профінансовано 5 млрд гривень видатків спец фонду. 

Відео дня

Проте, витрати на обслуговування державного боргу та субвенції місцевим бюджетам виконуються на найвищому рівні. Та проасигновані на 99% від плану.

Наразі, на казначейському рахунку зараз більше 15 мільярдів гривень. Не менше, ніж в інші роки.

Телеграм-канал «Ваші Гроші» додає:

Чи фінансує Казначейство видатки, чи  ні? 

Аби додати трохи цифр до дискусії щодо того, чи фінансує Казначейство незахищені видатки в листопаді, чи вже ні, звернемось до офіційної статистики. 

По-перше, що таке захищені видатки бюджету? 

До них відносяться: 

- Оплата праці працівників бюджетного сектору та державних органів, та сплата податків з неї

- соціальне забезпечення населення (в тому числі пенсії)

- обслуговування держборгу

- Оплата комунальних послуг, єнергоносіїв

- Оплата інших (некомунальних) послуг. Наприклад, за цією статтею фінансується частина будівництва доріг

- Субсидії та поточні трансферти як органам місцевої влади, так і державним установам

- Оплата низки заходів по реалізації державних програм

До незахищених статей відносяться всі види капітальних видатків - ремонт, реконструкція, реставрація, будівництво і тд.

По-друге, чи фінансує уряд захищені та незахищені статті? 

Ситуація із виконанням бюджету - очікувано складна. На фоні відсутності співпраці з міжнародними партнерами, і складнощів із залученням боргу на внутрішньому ринку,  Міністерство фінансів немає ресурсів для здійснення всіх видатків, і фінансує в першу чергу головні. Але говорити про повне припинення незахищених видатків підстав не має. 

Зокрема, за січень-жовтень 2020 року захищені видатки було профінансовано на 6% менше за план. Недовиконання по захищених видатках склало  34,5 млрд грн.

Дані цифри не включають обслуговування держборгу й міжбюджетні зобов’язання, які виконуються на високому рівні. І видатки на обслуговування держборгу, і субвенції місцевим бюджетам профінансовано на 99% від плану на цей період.

Ситуація по незахищених видатках - значно гірша: їх було профінансовано на 58 млрд грн менше (або на 40,2%) менше плану. 

Тим не менш, сказати, що Держказначейство припинило фінансування незахищених видатків, не можна. 

За 15 днів листопада Казначейство профінансувало видатки на 58 млрд грн за загальним фондом держбюджету (при плані на весь місяць - 105,5 млрд грн). 

В тому числі, за першу половину листопада профінансовано 35 млрд захищених видатків (при плані на місяць - 58,8 млрд грн)

Незахищених видатків профінансовано на 7,3 млрд грн (при плані на місяць 16,4 млрд грн).

Так само погано фінансуються і видатки спеціального фонду держбюджету (на нього припадає більша частка  капітальних видатків).  За першу половину листопада профінансовано лише 5 млрд грн видатків спец фонду. Недовиконання плану з початку року складає вже близько 30 млрд грн, або близько 30% від річного плану.

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
17:29 Оля Хомутовська виборола срібло на чемпіонаті України зі стрільби з лука 17:00 Пʼятниця буде в Україні з дощами і грозами - синоптик 16:40 У Житомирі відбулася творча зустріч з сучасним українським письменником Василем Шклярем 16:20 У Звягелі «Jeep Grand Cherokee» збив жінку на електровелосипеді Від читача 16:54 Соціальний проєкт BRAMA: як протидіяти фейкам та пропаганді 16:00 За торгівлю боєприпасами затримали 43-річного коростенця photo_camera 15:40 У Житомир "на щиті" повернувся Захисник Олексій Лаврін 15:21 Де на Житомирщині росте сон-трава? 15:00 Відтепер ботсад у Житомирі носитиме нову назву: Ботанічний сад Поліського національного університету імені Героїв-десантників 14:40 Минулої доби на Житомирщині після поривів вітру та «жовтого дощу» дорожники працювали над безпечним проїздом photo_camera 14:20 Спільний проєкт Житомира, уряду Німеччини та UNDP в Україні 14:00 На Овруччині господар після застілля ножем вбив гостя 12:42 Поблизу села Вишпіль виявлено несанкціоноване сміттєзвалище 12:20 Закон про мобілізацію з новими правками вступить в дію вже з 18 травня. ІНФОГРАФІКА 12:00 В Україні збільшується кількість телемедичних консультацій 12:00 Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 11:42 В області продовжують знаходити снаряди часів Другої світової війни 11:20 Рятувальники тричі надавали допомогу мешканцям підтоплених домогосподарств приватного сектору photo_camera 11:00 25-26 квітня пил з Сахари ще залишатиметься в атмосфері над Україною 10:40 У передсвяткові і святкові дні у Житомирі збільшать кількість рейсів на Корбутівське кладовище
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up