Чи піднімуть тарифи на газ для населення у наступному місяці

У червні ціна на газ для населення може суттєво змінитися.

Чи піднімуть тарифи на газ для населення у наступному місяці

Раніше, 28 березня, уряд продовжив дію постанови "Про затвердження Положення про покладання спеціальних зобов'язань на суб'єктів ринку газу" до 1 червня 2018 року.

Як розповів керівник програм аналітичного центру DiXi Group Роман Ніцович, методика, закріплена постановою, не враховує вартість закупівель газу з-за кордону, і формули перегляду зараз немає. Україна має провести консультації щодо формули з МВФ, Світовим банком і Європейським Енергоспівтовариством. МВФ наполягає на тому, що ціна на газ для населення повинна дорівнювати ціні для імпортерів. Нині населення платить 4,942 грн за кубометр.

«Ми чули заяву міністра Насалика про те, що ціна для населення не буде змінюватися, тобто позиція міністерства така. Але є ще переговорний процес уряду з МВФ, і, очевидно, там теж йде розмова про компромісні формули», – зауважив Роман Ніцович.

На думку експерта, існує два сценарії розвитку події: перший – продовження дії 187-ї постанови в чинній редакції, яка визначає ціну газу на рівні майже семи гривень за куб, або другий – буде прийнята постанова в новій редакції, яка передбачатиме певний перехідний період перед підвищенням ціни на газ.

«Наскільки ціна буде вищою, чи зрівняється вона з промисловою ціною і наскільки затяжним буде перехідний період, очевидно, лежить у площині домовленостей уряду і МВФ чи Європейського Союзу. Тому поки що дуже складно щось прогнозувати, до того ж зрозуміло: чим ближче вибори, тим менше можливостей для маневру», – розповів Роман Ніцович.

Керівник програм аналітичного центру DiXi Group поділився своїми думками щодо заяви міністра фінансів Олександра Данилюка про можливе зниження ціни газу. За його словами, це вимагатиме формули, відмінної від тієї, що діє зараз, — коли ціна орієнтується на ціни на німецькому хабі плюс доставка в Україну, так званий імпортний паритет.

«Цілком можливо, що уряд може підійти не до формули «Хаб+», а до формули «Хаб 0», виключити вартість транспорту, тоді ціна буде такою ж, як і на хабі, тобто без вартості доставки газу в Україну. Проте ми розуміємо, що все одно на ринку є певна маржинальна ціна на ринку, яка дорівнює імпортному паритету з додаванням маржі продавців газу в Україні. Розрив між промисловими цінами та цінами для населення все одно буде існувати», – зауважив Роман Ніцович.

На його думку, є ще варіант «Хаб-», за якого ціна буде прив’язана до якогось українського виробника або ж до віртуального імпорту Газпрому, якого не існує наразі, але який міг би бути.

«Проте мені здається, що треба прив’язуватися до більш-менш реалістичних цінових орієнтирів, тоді не буде ситуації, аналогічної нинішній, коли існує суттєва розбіжність між цінами на конкурентному сегменті ринку та цінами для побутових споживачів. Звичайно, влітку ця різниця зменшується, але взимку вона є дуже суттєвою», – підсумував експерт.

Ольга Сідлецька

Матеріал підготовлений у рамках співпраці з проектом «VoxConnector»

 

Коментарі (1)
  • Елена Билан

    Поднимут, не сомневайтесь. Карманы у них безразмерные
17:55 Представники Житомирщини привезли у Литву "Мрію" 17:20 Житомирщина отримала від Федерації сучасного п’ятиборства України лазерні пістолети для підготовки дітей 17:03 З 2017 року безготівковою оплатою в міському транспорті скористались більше 3 млн разів 16:23 Нові жертви шахраїв, або як позбутися грошей на рахунку за допомогою телефона 16:20 Прокуратура Житомирщини забезпечила розгляд 116 справ про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією 16:20 Протестувальники знову вимагали звільнення начальника САД у Житомирській області 16:00 У північних лісах області розквітли орхідеї 15:45 Нові міфи про субсидії: перебування за кордоном більш ніж 60 днів, дарування чи успадкування майна, сплата ЄСВ 15:20 Снаряди замість грибів відшукав любитель "тихого полювання" у Бердичівському районі 15:04 У Житомирі презентують «Естетику жебрацтва» Дмитра Корчинського 14:46 Житомирський "Вій" високо відзначили на міжнародному фестивалі 14:20 За останні спекотні дні у Житомирському районі - двоє потопельників 14:03 Обов’язкові щорічні медогляди держслужбовців буде скасовано

19 червня група піротехнічних  робіт Управління ДСНС України  у Житомирській області знищила 5 боєприпасів часів минулих війн.

Вистава «Вій» житомирського драмтеатру отримала високу оцінку на фестивалі «Мельпомена Таврії».

Про це повідомила на своїй сторінці у Фейсбук Уляна Супрун.

Молодиків затримала поліція охорони, - повідомляє управління поліції охорони в Житомирській області.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up