Близько 12 млн грн компенсували родинам та ОСББ Житомирщини за «теплі» кредити

Близько 12 млн грн компенсували родинам та ОСББ Житомирщини за «теплі» кредити

На Житомирщині з 2015 року діє обласна програма «теплих» кредитів, за якою жителі та ОСББ отримують відшкодування за утеплення й модернізацію житла. Загалом компенсували вже близько 12 млн грн з обласного бюджету родинам та ОСББ.

Про це повідомляють в управлінні житлово-комунального господарства департаменту регіонального розвитку ОДА.

За інформацією департаменту, щороку як обласна, так і державна програми «теплих» кредитів показують ефективність, адже все більше жителів модернізують житло й отримують за це відшкодування від держави.

Так, з початку дії регіональної програми 7925 фізичних осіб отримали 7 млн 440 тис. грн компенсації з обласного бюджету, а 153 ОСББ відшкодували ще 4 млн 220 тис. грн.

Лише цьогоріч близько 2 млн 110 тис. грн компенсації отримали 604 жителі та 48 ОСББ Житомирщини.

Крім цього, у вересні 2019 року домогосподарства та ОСББ оформили ще 25 кредитів на суму 5 млн 899,5 тис. грн., серед яких 11 фізичних осіб та 14 ОСББ. Загалом же з початку року жителі та ОСББ Житомирщини взяли 834 «теплих» кредитів на суму 55 млн 676,9 тис. грн.

Відшкодування за утеплення свого житла можна отримати і з державного, і з обласного бюджетів.

За обласною програмою можна отримати підтримку:

  • фізичним особам – 10 % від суми кредиту, але не більше 1000 грн;
  • учасникам АТО та членам сімей загиблих – 10% від суми кредиту, але не більше 2000 грн;
  • ОСББ, ЖБК – 10% від суми кредиту раз у рік за одним кредитним договором.

Завдяки державній програмі підтримки, оформивши кредит, можна придбати енергоефективні матеріали для свого будинку чи квартири і отримати від 20 до 70% відшкодування:

  • на придбання котла з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу) з відшкодуванням від 20 до 70% суми кредиту;
  • на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів з відшкодуванням від 30 до 70% суми кредиту.

ОСББ та ЖБК на енергоефективні заходи може отримати від 40% до 70%.

Для того, аби оформити «теплий» кредит, необхідно вибрати партнера-постачальника, визначитися з товаром, який вам потрібний, та отримати в магазині рахунок-фактуру на цей товар.

До одного з державних банків потрібно подати такі документи: паспорт, податковий номер, документ про отримані доходи за 6 місяців, рахунок-фактуру на товар, документ про призначену субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (для осіб, яким призначено субсидію), акт виконаних робіт (для АБ «Укргазбанк»).

Уповноваженими на видачу “теплих”  кредитів в рамках програми є 4 державні банки:ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

За довідками щодо кредитування можна звертатися за адресою м. Житомир, м-н ім. С. П. Корольова, 3/14, каб. 110. Телефон: (0412) 47-47-12.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up