Швидкість під контролем. Коли в Україні запрацюють камери на дорогах?

Швидкість під контролем. Коли в Україні запрацюють камери на дорогах?

Уже котрий рік поспіль Україна входить у десятку країн Європи з найбільшою смертністю у ДТП. За статистикою, щодоби на українських дорогах гине 9 осіб, ще 90 отримують травми.

За даними поліції, за 28 років незалежності в аваріях загинуло 174 тисячі громадян та понад 1,2 млн було травмовано. Майже половина ДТП відбувається через порушення швидкісного режиму на дорозі. Щоб змінити ситуацію, МВС запускає систему автоматичної фотовідеофіксації порушень правил дорожнього руху (ПДР). Де і коли запрацюють перші камери, дізнавались наші експерти.

Перші камери і тестовий період

У Києві 12 березня запрацювали перші 20 камер фотовідеофіксації порушень ПДР. Ще 30 протягом місяця мають з’явитися на дорогах Київської області. Найперше камери встановлять у місцях підвищеної концентрації ДТП – там, де загинуло і травмувалось найбільше людей. Як і належить за законом, перед усіма камерами буде розміщено попереджувальний знак. Також місця розташування камер будуть нанесені на карти та у навігаційні системи. Перелік вулиць, де вже встановлені камери у Києві, можна переглянути на сайті МВС (mvs.gov.ua).  

Після відвідин Центру фіксації порушень швидкісного режиму Президент Володимир Зеленський наголосив, що держава не ставить за мету зібрати більше штрафів завдяки новій системі. Щоб люди могли ознайомитись з роботою системи, передбачений тестовий період. За інформацією поліції, перші півтора місяці камери працюватимуть в режимі інформування і попередження. Тож повноцінно фотовідеофіксація порушень запрацює з 1 травня.

Відео дня

«Завдання, щоб люди знали, що, коли вони порушують правила дорожнього руху, вони не думають не лише про своє життя, а й про життя тих людей, які їдуть з ними в машині, їдуть дорогами України», – зазначив Володимир Зеленський.

Після презентації системи Президент висловив побажання, щоб після пілотного тестування в Києві та області система запрацювала по всій країні. У МВС запевнили, що вже скоро камери встановлять в інших регіонах. 

«Згодом кількість камер по всій країні збільшиться. Ви до цього готові? Сподіваюся, що так! Це трохи дискомфортно після десятиріч «вольниці», але це єдиний шлях для скорочення кількості загибелі людей на дорогах», – заявив міністр МВС Арсен Аваков.

Хто і скільки заплатить?

У МВС кажуть, що система автоматичної фотовідеофіксації – це не просто камери над дорогою, а складна високотехнічна система. До її складу входять: сертифіковані комплекси фотовідеофіксації, робочі станції обробки даних, сучасне і захищене програмне забезпечення, кваліфіковані оператори робочих станцій. 

Якщо водій порушив ПДР, інформація про цей випадок потрапляє до системи електронної фіксації. Поліцейський перевіряє, чи було вчинене правопорушення, чи є повні дані про транспортний засіб, його власника, чи відповідає номерний знак марці і моделі зареєстрованого авто. Після перевірки всіх даних поліцейський формує постанову про адміністративне порушення і ставить електронний підпис. За перевищення швидкості руху більш ніж на 20 км/год на водія накладається штраф 255 гривень, за перевищення на понад 50 км/год – 510 гривень.

За словами першого заступника Департаменту патрульної поліції Олексія Білошицького, наразі інформацію щодо порушень правил дорожнього руху можна перевірити в електронному кабінеті водія (e-driver.hsc.gov.ua) та на сайті МВС (bdr.mvs.gov.ua). З 1 травня, після повноцінного запуску системи, штрафи надсилатимуть у паперовому вигляді через «Укрпошту».

Оплатити штраф можна буде в електронному кабінеті водія, застосунку «Дія», через платіжні сервіси або каси банків. Загальний строк оплати штрафу – 30 днів. У разі сплати штрафу протягом 10 днів з моменту отримання постанови можна отримати 50% знижки від загальної суми. Тобто сплатити 122,5 грн замість 255, і постанова буде вважатись виконаною.

Важливо знати, що штрафи надходитимуть на адресу власника транспортного засобу, а не водія у момент порушення. Щодо авто з іноземною реєстрацією, то за порушення ПДР відповідатиме людина, яка завезла його на територію України. У МВС кажуть, що завдяки системі має полегшитися пошук викрадених авто і тих, що знаходяться у розшуку. 

Експерти погоджуються, що контроль за швидкістю – це тільки одна із складових на шляху до зменшення аварійності. Задля безпеки на українських дорогах потрібне будівництво якісної дорожньої інфраструктури, безпечних переходів і велодоріжок, а також підвищення якості навчання в автошколах і загальної культури водіїв та пішоходів в цілому.  

 

Слідкуйте за новинами Житомира у Facebook, Telegram, Instagram та YouTube.

Коментарі (1)
  • Юлия Иноземцева

    Коли запрацюють камери на дорогах ??? )) Після  карантину)))
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Житомира за сьогодні
09:42 Понад тисячу осіб склали втрати росіян за добу 09:20 Оперативна інформація станом на 06.00 25 квітня 2024 року щодо російського вторгнення 09:00 25 квітня: все про цей день, яке свято, іменини і погода у Житомирі 17:53 Як держава планує залучити фахівців з інвалідністю до ринку праці? Від читача 18:18 Присвоєння звання ГЕРОЯ УКРАЇНИ посмертно Бондаренко Ігорю Вікторовичу 17:50 Чи загрожує Житомирщині підтоплення? Розповідають гідрологи 17:00 єЧерга для автобусів: на пунктах пропуску з Молдовою кожен автобус зможе обрати час перетину кордону 16:40 Якщо про депутатів, то тут – дисципліна, а якщо про громадськість, то тут… 16:20 У Станишівській громаді зупинили нетверезу водійку: вона запропонувала патрульним хабар 10 тисяч photo_camera 16:17 Не поширюйте фейки: відео нібито з Житомира, як військовий "закопує" ухилянта - російська пропаганда 16:07 У Попільні в гаражі виявлено арсенал зброї: власника підозрюють у резонансному вбивсті чоловіка в Житомирі photo_camera 16:00 У Львові відбувся підсумковий форум «LED Push: Підтримка місцевих економік» 15:40 Житомир попрощався із Захисником Денисом Пекарським 15:20 Вночі у Житомирі зупинили п'яного водія, в салоні авто знайшлися наркотики 15:01 23 випадки захворювання на кір зафіксовано в Україні з початку 2024 року 14:40 Рятувальники ліквідували пожежу в адмінбудівлі приватного підприємства в Житомирі 14:18 ECIDE допоможе 25 громадам організувати літні дитячі клуби: розпочався прийом заявок 13:11 Пил із Сахари знову в Україні 12:40 Пам'ять про героїв-захисників має стати невмирущою photo_camera 12:20 Жителя Житомирського району засуджено на 8 років за умисне вбивство батька
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Житомирі Ваші відгуки про послуги у Житомирі
keyboard_arrow_up