Про суди та міську раду

Про суди та міську раду

У травні 2017 року виконавчий комітет міської ради прийняв рішення про збільшення вартості проїзду в міських маршрутках до 5 гривень.

Тоді це подавалося як велике досягнення та перемога міської ради, адже крім підвищення, пільговикам пообіцяли безкоштовний проїзд без жодних обмежень. Як я і передбачав, продовжувалося це близько місяця. Потім перевізники самовільно обмежили пільговий проїзд з 10 до 16 години. Наступним кроком міська рада легалізувала ці обмеження.

Крім пільговиків, перевізники брали на себе зобов’язання встановити валідатори та видавати пасажирам квитки, оновити рухомий склад автобусів. У свою чергу міська рада розповідала усім, що вперше в договорах з перевізниками передбачені штрафні санкції, і влада буде контролювати за дотриманням умов договорів зі сторони перевізників.

На практиці все вібувалося не так, як обіцялося. Отримавши вигідний тариф, перевізники так і не виконали жодної умови додаткових угод. Міська рада, в свою чергу, знову була безпорадною та безсилою проти перевізників. Штрафи накладали на перевізників, але вони відмовлялися сплачувати їх. Міська рада навіть звернулася до суду, щоб стягнути кошти, але в усіх судах програла. 

Я ні на що не натякаю, але мені здається дуже дивним, коли міська рада подає більше 10 позовів, щоб стягнути кошти за штрафами на перевізників, але не може стягнути жодної копійки. Чи можливо юристи лише робили вигляд, що судилися з перевізниками?

Я разом з двома пенсіонерами також звернувся до суду та відстояв право пільговиків користуватися безкоштовним проїздом без часових обмежень. Але міська рада замість того, щоб виконувати рішення суду та повернутися до першочергових домовленостей і змусити перевізників їх виконувати, почала видумувати міфи та трактувати рішення суду виключно на користь перевізників. Фраза “рішення суду про часові обмеження пільг відміняє взагалі наявність пільг” є маніпуляцією та брехнею.

Звісно, змусити перевізників виконувати взяті на себе зобов’язання та відстоювати інтереси містян куди важче, ніж зробити винним у своїй бездіяльності когось іншого. 

На наступному засіданні виконкому влада анонсувала розгляд транспортного питання. Сподіваюся, члени виконкому зможуть відрізнити правду від брехні та не приймати чергових скандальних рішень.

Микола Череднік

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Житомира за сьогодні

keyboard_arrow_up